Cztery medale judoków AZS-u Łódź

2008-10-16

Sekcja środowiskowa judo łódzkiego AZS istnieje od 11 lat. W tym czasie zanotowała na swym koncie wiele sukcesów.

Do jej wychowanków należały m in. Anna Koroza - wielokrotna mistrzyni Polski, srebrna medalistka mistrzostw Europy w drużynie i Joanna Piasecka, - dwukrotna medalistka mistrzostw Europy, która w 1998 r. oraz mistrzyni świata w zapasach.

Po 11 latach istnienia judocy AZS wciąż dumnie reprezentują swój klub. W lutym tego roku wywalczyli tytuł drużynowego mistrza Polski w kategorii młodzieżowej do lat 23, zaś ostatnio czterech zawodników indywidualnie zdobyło medale młodzieżowych mistrzostw Polski.

Srebro zdobyli: Małgorzata Ślebocka w wadze 78 kg i Michał Paradowski w wadze 91 kg, zaś brąz: Jan Skorupski w wadze 90 kg i Mateusz Stypułkowski w wadze 100 kg. Oprócz miejsc medalowych punktowane miejsca zajęli: 5. Damian Majda w wadze 100 kg i 7. Aleksandra Hernik w wadze 78 kg.

Cała ta szóstka judoków AZS stanowi bezpośrednie zaplecze reprezentacji Polski seniorów. Najprawdopodobniej znajdą się oni w centralnym systemie przygotowawczym do igrzysk olimpijskich 2012 w Londynie.

Obecnie w sekcji judo AZS ćwiczy ponad 160 osób w różnych grupach wiekowych, a Leszkowi Piąstce w pracy szkoleniowej pomagają trenerzy Anna Jagiełło i Tomasz Piasecki.