Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Budowlani marzą o medalu

2008-12-08

 Kiedy myśli się o najpopularniejszych dyscyplinach sportowych w Łodzi, pierwszym sportem jaki przychodzi na myśl jest piłka nożna, a tuż po niej siatkówka, koszykówka, pływanie, sporty walki czy żużel. Jednak ciężko nie zauważyć, że od pewnego czasu to rugby wzbudza spory entuzjazm wśród łodzian.

Rzecz jasna minie jeszcze sporo czasu zanim zmagania zawodników drużyny Blachy Pruszyński Budowlani będą tak emocjonujące jak spotkania piłkarskie Widzewa czy ŁKS, jednak ambitni zawodnicy Budowlanych dążą do tego, aby swoją grą i osiągnięciami przyciągnąć jak najwięcej widzów.

Obecnie Budowlani zajmują czwarte miejsce w tabeli za zespołami: Salwator Juvenią Kraków, Arką Gdynia i Lechią Gdańsk. Drużyna rozpoczęła właśnie przygotowania do rundy wiosennej. Tuż po krótkiej przerwie świątecznej zawodnicy mobilizują siły, tak aby ziścić ich największe marzenie, a mianowicie zdobycie medalu po raz szósty z rzędu.

W początkowej fazie przygotowań zawodnicy będą trenować na własnych obiektach, jednak potem planują wyjazdy na dwa obozy, z których pierwszy z pewnością odbędzie się w Spale, natomiast drugi albo we Włoszech albo we Francji.

Jedynym problem w realizacji tak śmiałych planów są kwestie finansowe, ale drużyna liczy na głównych sponsorów: Urząd Miasta Łodzi, Blachy Pruszyński i DomBank.

Łódzcy szkoleniowcy marzą o wzmocnieniu zespołu o najlepszego rugbistę 2008 - Meraba Gabunię. Łodzianie prowadzą też rozmowy z zawodnikami z Mołdawii i Gruzji. Wszystko to ma służyć wzmocnieniu formacji młyna. Co do ulepszenia formację ataku to trenerzy będą polegali na wracających po kontuzjach Sławomirze Kiełbiku i Łukaszu Wieczorku.

Tak śmiałe plany łódzkiego zespołu zwiastują niebywale ekscytujący przebieg rundy wiosennej. Cieszy tak duże zaangażowanie łódzkich szkoleniowców i działaczy, którzy zostali ostatnio wyróżnieni honorowym „Husarem" za wzorową organizację jesiennego meczu reprezentacji z Ukrainą.

(JoG)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama