Brązowy ŁKS

2010-05-10

Koszykarze pierwszoligowego ŁKS wywalczyli brązowe medale, czym popsuli humory w miejscowej hali. Po nieudanym debiucie w Atlas Arenie, wczoraj łodzianie odrobili stratę -10 i mogli się cieszyć z brązowego medalu wywalczonego w finale pocieszenia. Najskuteczniejszym zawodnikiem w tym meczu był Daniel Wall, zdobywca 19 punktów.

Ełkaesiacy rozpoczęli od „wysokiego c" i szybko objęli bezpieczne prowadzenie nie oddając go do końca meczu. Skutecznością błysnął Wall, który rzucił trzy „trójki", a pod atakowanym koszem nie do zatrzymania był Dłuski i na przerwę w lepszych nastrojach schodzili goście, prowadząc 41:25.

Po przerwie było już w zasadzie kontrolowanie przewagi i „bezbolesne" dowiezienie wyniku do końca. Uaktywnił się Szczepaniak, który odpowiadał na trójki Basińskiego takimi samymi rzutami i o brązowym medalu gospodarze mogli tylko pomarzyć.

Koszykarze ŁKS ostatecznie zajęli trzecie miejsce w sezonie 2009/10. To, o trzy oczka wyżej niż poprzednio. Jest progres, który według planu sterników klubu ma w przyszłym sezonie dać upragniony awans do PLK. Przypomnijmy, że do grona najlepszych awans wywalczyły: Zastal Zielona Góra i Siarka Tarnobrzeg.

MKS Dąbrowa Górnicza - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 56:72 (11:24, 14:17, 15:13, 16:18)

MKS: Zieliński 16, Lisewski 15, Basiński 10, Piechowicz 8, Koziński 4, Szczypka 3,
ŁKS: Wall 19, Szczepaniak 18, Dłuski 12, Trepka 9, Morawiec 7, Kalinowski 5, Grabowski 2.

Sędziowie: J. Litawa, S. Moszakowski, J. Pietrzak
Komisarz: R. Trojanowski