Blamaż ŁKS-u

2009-09-24

Solidny drugoligowiec dla ŁKS-u nie powinien nigdy być problemem. Dwa lata temu udało się i było wymęczone 1:0. Wczoraj Start był górą bo był skuteczny i więcej biegał. Goście grając rezerwami przespali ostatnie minuty pierwszej połowy i zaliczyli kolejny blamaż. Niestety kolejny pod szyldem ŁKS.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem, ataki gości kończyły się jednak na Bułce. Sam Świątek mógł zapewnić nam awans do przerwy, gdy Nawrock trafił w poprzeczkę ŁKS myślał już o szatni. Gospodarze objęli prowadzenie po zamieszaniu podbramkowym, w którym brylował Radzius i pokonał słabego Skrzypca. Kilkadziesiąt sekund później Adam Warszawski oddał strzał z 40 metrów i ośmieszył bramkarza rywali.

Po przerwie najaktywniejszy w ŁKS strzelił kontaktowego gola. Świątka idealnie obsłużył Kujawa i nadzieje na wyjście z twarzą znowu odżyły. Niestety ataki drepczących po boisku ełkaesiaków nie zaskoczyłyby nawet amatorskiej drużyny z ligi szóstek. Na domiar złego kolejny strzał zza pola karnego przyniósł gola Startowi. Sobótka trafił czysto w piłkę i było po meczu. Ostatni zryw Kujawy przyniósł honorowego gola i tak przygoda z Pucharem Polski się skończyła.

Przed ŁKS dziesięć dni przerwy przed meczem w Szczecinie z Pogonią. Nikt jednak nie oczekuje nagłego zrywu grupki zawodników, którzy z meczu na mecz są co raz gorsi i wolniejsi od rywali.

Start Otwock - ŁKS Łódź 3:2 (2:0)
Nerijus Radžius (42-sam.), Adam Warszawski (45.), Piotr Sobótka (84.) - Adrian Świątek (51.), Rafał Kujawa (90.)

Start: Dawid Bułka - Bartosz Bobrowski, Tomasz Karaś, Rafał Szwed, Paweł Nowotka - Sebastian Kęska, Adam Warszawski, Jarosław Mazurkiewicz, Piotr Sobótka, Piotr Stańczuk - Uzoma Christian Luke.

ŁKS: Jakub Skrzypiec - Nerijus Radžius, Dejan Ognjanović, Mariusz Mowlik, Wojciech Mordzakowski - Damian Nawrocik, Robert Łakomy, Krzysztof Mączyński, Adrian Świątek - Rafał Kujawa, Dejan Đenić.

Żółta kartka: Mowilk (ŁKS) sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).
Widzów: 1500.