Reportaż - Naszym zdaniem

Grupa 9 studentów wyruszyła na wyprawę do północnego Uralu, z której, jak się okazało, mieli nie powrócić.

Był jedynym dobrowolnym więźniem KL Auschwitz. Przeżył tam 947 koszmarnych dni i nocy.

To samo słowo może mieć różne znaczenie, w zależności gdzie zostanie wypowiedziane. Tak właśnie jest ze słowem „pogrzeb”.

Rozpoczął studia. Miał wielkie plany na przyszłość. Różnił się od innych dwudziestolatków tym, że w swym życiu przeżył więcej niż niejeden czterdziestolatek. Stres związany z nauką próbował odreagować za pomocą alkoholu.

Moja pierwsza wyprawa motocyklowa była zarazem najzabawniejszą i najbardziej spontaniczną.

Język i kultura głuchych są dla słyszących Polaków tak egzotyczne, jak obyczaje plemion afrykańskich. Nasza świadomość na ten temat jest wyjątkowo ograniczona.

"Chciałem tylko być człowiekiem, nie bezduszną składnią cyfr".

Wpisuję w Google hasło ,,sprzedam dziewictwo’’. W ciągu 6 sekund pojawia się 14 tysięcy stron. A mówi się, że dziewic w Polsce jak na lekarstwo.

Dlaczego polskie ulice nie są konkurencyjne wobec ulic na świecie, dlaczego po luksusowe towary musimy jeździć do Paryża czy Londynu?

Nie tylko stricte turystyczna północ Tunezji ma wiele do zaoferowania – południe, niejednokrotnie traktowane przez turystów po macoszemu, jest wspaniałym miejscem, aby ujrzeć ów kraj Maghrebu z innej strony.

Odważna i ambitna próba obalenia mitu Polski Niewinnej czy upiorne pomówienie wszystkich Polaków?
"Nigdy nie widziałem kraju, który zawierałby w sobie tyle kontrastów. Przepych, piękno i nieskazitelność z jednej strony, z drugiej bardzo łatwo przeradza się w straszną biedę i syf.".