Koncert
Yann Tiersen

Yann Tiersen

  • 2010-12-12, , godzina 19:00
  • 50/60/70 zł
  • Klub Wytwórnia, Łódź

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 126.

Opis

Yann Tiersen – niezwykły multiinstrumentalista, wirtuoz akordeonu i skrzypiec, który jako jeden z niewielu potrafi jednocześnie grać na wielu instrumentach, a także autor muzyki filmowej do przebojów kinowych – Amelii oraz Good Bye Lenin, powraca wraz z europejską trasą koncertową!

W trakcie koncertów w najważniejszych klubach muzycznych w Europie artysta zaprezentuje swoje największe przeboje filmowe w rockowych aranżacjach inspirowanych twórczością Nicka Cave’a i Joy Division oraz nowe utwory zgromadzone na płycie „Dust Lane”, której premiera planowana jest na październik 2010.

Krążek „Dust Lane” miesza surowe melodie i cięższe brzmienia, a poezję zastępuje mocniejszymi uderzeniami. Tiersen swobodnie miesza gatunki, kładąc nacisk na gitarowe riffy i muzykę rockową.

"Dust Lane jest bardziej elektryczne i elektroniczne. Bardzo ważną rolę na albumie odgrywa także wokal" mówi Yann Tiersen. "Nowy album jest inny niż wszystko co zrobiłem do tej pory".

Jako support wystąpi formacja Lonski&Classen;

Felix Classen i Lukas Lonski tworzą unikalną muzykę już od wczesnych lat ich młodości. Ostatnie kompozycje duetu nawiązują klimatem do twórczości Skeletons, Talk Talk czy Thoma York'a. Ich niezależny styl i matematyczna precyzja w grze na instrumentach tworzą lekkie brzmienia przepełnione głębią.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora

fot. Aleksandra Sosna

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Yann Tiersen"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Łódź, koncerty Łódź na dziś, koncerty Łódź jutro, koncerty Łódź w tym tygodniu, koncerty Łódź na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
koncerty sanah i Karin Ann
sanah i Karin Ann zapowiadają nowe koncerty z trasy #NoSory Tour

Do wyprzedanych 8 koncertów sanah doszło 11 nowych lokalizacji.

Skunk Anansie
Grupa Skunk Anansie podała nowe daty koncertów w Polsce

Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, koncerty Skunk Anansie zaplanowane na maj 2021 zostają przełożone.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!