Koncert
L.U.C. & RBE & Goście: Kompozytorzy Filmowi Emigracji

L.U.C. & RBE & Goście: Kompozytorzy Filmowi Emigracji

  • 2018-09-29, , godzina 19:30
  • 65/75
  • Klub Wytwórnia, Łódź

Wystąpili

Opis

29 września świętować będziemy 5. urodziny hotelu DoubleTree by Hilton Łódź oraz 10-lecie Wytwórni. Zwieńczeniem wspólnego jubileuszu będzie koncert w wykonaniu jazzowo-folkowo-hip-hopowego big bandu Rebel Babel Ensemble zatytułowany „Kompozytorzy Filmowi Emigracji”. Będzie to podróż przez 100 lat polskiej muzyki filmowej. Autorem projektu i jego współwykonawcą jest Łukasz L.U.C. Rostkowski, laureat Paszportu Polityki i Mateusza Trójki.

Na deskach Wytwórni obok L.U.C–a pojawią się tacy artyści, jak Krzysztof Herdzin, Maciej Obara, Pawbeats czy Dorota Miśkiewicz (dalsze ogłoszenia wkrótce). Muzycy przedstawią własne interpretacje repertuaru wybitnych twórców muzyki filmowej, o których świat mógł już usłyszeć, jak również tych mniej znanych, ale równie wartych promowania w Polsce i na świecie kompozytorów. Tego wieczoru nie zabraknie więc kompozycji Krzysztofa Komedy, Bronisława Kapera, Henryka Kuźniaka, Jana A.P. Kaczmarka, Władysława Daniłowskiego, Aleksandra Tansmana czy Henryka Warsa w klasycznych oraz nowych aranżacjach. Podczas koncertu planowany jest także specjalny epizod poświęcony łódzkiej kinematografii.

Koncert muzyki polskich "Kompozytorów Filmowych Emigracji" w dawnej hali Wytwórni Filmów Fabularnych i w wykonaniu Big Bandu RBE, jest doskonałym sposobem na podsumowanie 10 lat istnienia klubu Wytwórnia na mapie kulturalnej Polski oraz 5 lat istnienia pierwszego DoubleTree by Hilton w Polsce, który filmowymi akcentami w swoich wnętrzach kontynuuje tradycję Łąkowej 29.

Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.

Slash
Slash - fenomenalny gitarzysta wystąpi w Polsce

Będzie to już czwarta wizyta tego artysty w naszym kraju.