Koncert
Koncert Muzyki Filmowej

Koncert Muzyki Filmowej

  • 2020-10-03, , godzina 19:30
  • 79 zł (Koncert Muzyki Filmowej)
  • Atlas Arena, Łódź

Bilety

Opis

Koncert Muzyki Filmowej w trasie po Polsce - to trzeba usłyszeć na żywo! Bilety na koncerty muzyki filmowej, podczas których zostaną zaprezentowane dzieła Hansa Zimmera, już w sprzedaży. 

O Koncertach Muzyki Filmowej

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe Hansa Zimmera m.in. z takich kinowych hitów jak: ,,Gladiator", ,,Incepcja", ,,Interstellar", ,,Trylogia Batmana", ,,Twierdza", ,,Piraci z Karaibów" i utwór z filmu ,,Książę Egiptu". Specjalnie dobrany autorski repertuar pozwoli docenić bogactwo stylistyczne i talent jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców muzyki filmowej.

Twórczość Hansa Zimmera

Hans Zimmer to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 150 obrazów - od kasowych superprodukcji, przez seriale i filmy dokumentalne do niszowych projektów. Mistrzowska umiejętność ilustracji obrazu za pomocą szerokiego spektrum muzycznych barw to wizytówka niemieckiego kompozytora, który jako pierwszy w historii kina osiągnął status międzynarodowej gwiazdy.

 

Przełomem w karierze kompozytorskiej Zimmera była fenomenalna oprawa muzyczna do kultowej animacji Disneya ,,Król Lew". Po tym sukcesie lawinowo posypały się zlecenia, między innymi na muzykę do ,,Karmazynowego przypływu" Tony'ego Scotta czy thrillera sensacyjnego ,,Twierdza" w reż. Michaela Baya. Ważnym przystankiem w karierze niemieckiego kompozytora okazał się oscarowy film Terrence'a Mallicka, ,,Cienka czerwona linia" - ambitne dzieło, cechujące się minimalistycznym środkami i emocjonalną głębią. Niezwykle poruszająca była muzyka do ,,Gladiatora" Ridleya Scotta. Album soundtrackowy z tego filmu przez wiele miesięcy utrzymywał się na liście światowych bestsellerów. Nie mniejszą popularnością cieszyły się ścieżki dźwiękowe do filmów ,,Piraci z Karaibów", ,,Pearl Harbor", ,,Ostatni samuraj", czy ,,Kod Da Vinci". Tak, jak ścieżki dźwiękowe do ,,Incepcji" i trylogii ,,Batmana" charakteryzowały się silnie wyeksponowanymi perkusjonaliami i eksperymentalną w formie muzyczną akcją, tak muzyka do ,,Interstellar" zaskakiwała subtelnością.

 

Koncert uatrakcyjnią specjalnie dobrane fragmenty filmowe wyświetlane na ekranie kinowym, a świetlna iluminacja dopełni odbiór wizualny wydarzenia.

 

Cykl Koncertów Muzyki Filmowej prezentujący dzieła światowej sławy współczesnych kompozytorów został zainicjowany przez Trinity Group w 2011 roku.

 

Wykonawcy:

o Polska Orkiestra Radiowa

o Anna Lasota - solistka

o Maciej Sztor - dyrygent

o Magda Miśka-Jackowska - słowo o muzyce

 

Program Koncertu Muzyki Filmowej:

o Hans Zimmer - Gladiator

o Hans Zimmer - Incepcja

o Hans Zimmer - Batman

o Hans Zimmer - Interstellar

o Hans Zimmer - Człowiek ze stali

o Hans Zimmer - Ostatni samuraj

o Hans Zimmer - Kod da Vinci

o Hans Zimmer - Sherlock Holmes

o Hans Zimmer - Książę Egiptu

o Hans Zimmer - Król lew

o Hans Zimmer - Cienka czerwona linia

o Hans Zimmer - Twierdza

o Hans Zimmer - Karmazynowy przypływ

o Hans Zimmer - Pearl Harbor

o Hans Zimmer - Piraci z Karaibów

Koncerty Muzyki Filmowej w Polsce

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Koncert Muzyki Filmowej "? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Łódź, koncerty Łódź na dziś, koncerty Łódź jutro, koncerty Łódź w tym tygodniu, koncerty Łódź na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Daria Zawiałow - Nie mamy czasu
"Nie mamy czasu" - zadebiutował inspirowany faktami klip Darii Zawiałow [WIDEO]

To nowy singiel promujący album "Helsinki (Special Edition)".

Festiwal na Patio
Startuje Festiwal na Patio w ramach pożegnania wakacji we Wrocławiu

3 dniowy festiwal, będzie obfitował w różne gałęzie sztuk artystycznej ekspresji od wernisaży i wystaw, przez teatr, aż do koncertów.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!