Koncert
Happysad + Hengelo

Happysad + Hengelo

  • 2019-04-05, , godzina 19:00
  • od 55 zł
  • Klub Wytwórnia, Łódź

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 18.

fot. Adrianna Koch

Wystąpili

Opis

Happysad wyrusza ponownie w trasę 5 kwietnia 2019 zespoł zagra w łódzkim klubie Wytwórnia. Z okazji dziesięciolecia płyty „Mów mi dobrze” - czwartej w dyskografii Happysad, a pierwszej, która w historii zespołu zyskała status platynowej płyty - w lutym 2019.

Moment pracy nad tym materiałem to absolutny wystrzał energii, jaką dała nam wtedy praca z nowym wydawcą, Mystic Production, nowy muzyk - Daniel Pomorski, nowa podwarszawska, chłodna (ale przytulna) sala prób, której stworzenie było naszym marzeniem i priorytetem oraz wiosna po długiej, nieprzyjemnej zimie. Wpuszczenie jej do próbowni było dla nas zastrzykiem endorfin i haustem weny. Chyba nigdy tak łatwo i szybko nie pracowaliśmy świadomie nad płytą - podsumowuje powstawanie płyty „Mów mi dobrze” Łukasz Cegliński, gitarzysta Happysad.

„Mów mi dobrze” świetnie znosi koncertową próbę czasu. „W piwnicy u dziadka”, „Taką wodą być” i „Nie ma nieba”, osiadły w koncertowym repertuarze zespołu niemal na stałe. Tym razem z okazji okrągłej rocznicy jej nagrania będzie można usłyszeć na żywo także rzadziej grane utwory z tego krążka. Wiosenna trasa została więc nazwana „Mów Mi Dobrze Tour 2019”, ale nie tylko utwory z tej płyty pojawią się na trasie. W końcu „Mów mi dobrze” to nieco ponad 40 minut muzyki, a klubowe koncerty Happysad trwają zazwyczaj nieco ponad dwie godziny.

Koncerty Happysad słyną już z współdzielenia sceny z gośćmi specjalnymi: młodymi, obiecującymi zespołami. Tym razem będzie to zespół Hengelo.

Hengelo to muzyczna opowieść, tworzona przez pięciu muzyków ze Śląska. Każdy z nich wniósł do zespołu zupełnie różne doświadczenia dźwiękowe, które zdobywał w różnych muzycznych rejonach. Połączenie pomysłów i inspiracji zaowocowało stylem, w którym słuchacz dostrzeże wpływy muzyki lat osiemdziesiątych, rocka, nowoczesnej alternatywy, a nawet trochę jazzu. Zespół zaprezentuje utwory z debiutanckiej płyty, której premiera jeszcze tej wiosny, i wystąpi na naszej scenie w składzie: Mateusz Konieczny (wokal), Robert Zając (gitara basowa), Paweł Palej (gitara), Łukasz Kozera (klawisze), Jacek Brzezina (perkusja).

Happysad Łódź: bilet zniżkowy jest przeznaczony dla posiadaczy Karty Klubu Wytwórnia. Kartę należy okazać przy wejściu na koncert.

Koncert:
Data: 05.04.2019
Miejsce:Klub Wytwórnia/Łódź

Bilety:
55,00 PLN

ip

Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Billie Eilish
Najgorętsze single sezonu 2019

Sprawdźcie, czego teraz warto posłuchać!

Duo Jatekok
Duo Jatekok supportem przed Rammsteinem w Chorzowie

Zespół wykona utwory z albumu "Klavier" Rammsteina na cztery ręce i dwa fortepiany!