Koncert
Happysad + Hengelo

Happysad + Hengelo

  • 2019-04-05, , godzina 19:00
  • od 55 zł
  • Klub Wytwórnia, Łódź

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 18.

fot. Adrianna Koch

Wystąpili

Opis

Happysad wyrusza ponownie w trasę 5 kwietnia 2019 zespoł zagra w łódzkim klubie Wytwórnia. Z okazji dziesięciolecia płyty „Mów mi dobrze” - czwartej w dyskografii Happysad, a pierwszej, która w historii zespołu zyskała status platynowej płyty - w lutym 2019.

Moment pracy nad tym materiałem to absolutny wystrzał energii, jaką dała nam wtedy praca z nowym wydawcą, Mystic Production, nowy muzyk - Daniel Pomorski, nowa podwarszawska, chłodna (ale przytulna) sala prób, której stworzenie było naszym marzeniem i priorytetem oraz wiosna po długiej, nieprzyjemnej zimie. Wpuszczenie jej do próbowni było dla nas zastrzykiem endorfin i haustem weny. Chyba nigdy tak łatwo i szybko nie pracowaliśmy świadomie nad płytą - podsumowuje powstawanie płyty „Mów mi dobrze” Łukasz Cegliński, gitarzysta Happysad.

„Mów mi dobrze” świetnie znosi koncertową próbę czasu. „W piwnicy u dziadka”, „Taką wodą być” i „Nie ma nieba”, osiadły w koncertowym repertuarze zespołu niemal na stałe. Tym razem z okazji okrągłej rocznicy jej nagrania będzie można usłyszeć na żywo także rzadziej grane utwory z tego krążka. Wiosenna trasa została więc nazwana „Mów Mi Dobrze Tour 2019”, ale nie tylko utwory z tej płyty pojawią się na trasie. W końcu „Mów mi dobrze” to nieco ponad 40 minut muzyki, a klubowe koncerty Happysad trwają zazwyczaj nieco ponad dwie godziny.

Koncerty Happysad słyną już z współdzielenia sceny z gośćmi specjalnymi: młodymi, obiecującymi zespołami. Tym razem będzie to zespół Hengelo.

Hengelo to muzyczna opowieść, tworzona przez pięciu muzyków ze Śląska. Każdy z nich wniósł do zespołu zupełnie różne doświadczenia dźwiękowe, które zdobywał w różnych muzycznych rejonach. Połączenie pomysłów i inspiracji zaowocowało stylem, w którym słuchacz dostrzeże wpływy muzyki lat osiemdziesiątych, rocka, nowoczesnej alternatywy, a nawet trochę jazzu. Zespół zaprezentuje utwory z debiutanckiej płyty, której premiera jeszcze tej wiosny, i wystąpi na naszej scenie w składzie: Mateusz Konieczny (wokal), Robert Zając (gitara basowa), Paweł Palej (gitara), Łukasz Kozera (klawisze), Jacek Brzezina (perkusja).

Happysad Łódź: bilet zniżkowy jest przeznaczony dla posiadaczy Karty Klubu Wytwórnia. Kartę należy okazać przy wejściu na koncert.

Koncert:
Data: 05.04.2019
Miejsce:Klub Wytwórnia/Łódź

Bilety:
55,00 PLN

ip

Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Filip Mizia - Myślę, czuję, decyduję
"Myślę, czuję, decyduję" - Filip Mizia nagrywa dla strajkujących kobiet [WIDEO]

Młody artysta z Wrocławia stanął po stronie kobiet i wyraził swoje zdanie na temat bieżących wydarzeń.

Piosenki na Halloween - zestawienie 15-stu upiornych kawałków

Poznajcie przerażającą playlistę na zbliżające się Halloween!

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!