Aktualności - Muzyka

Peter Gabriel ponownie w Polsce

2013-11-04 15:41:28 | Łódź

 

W 25 rocznicę wydania multi- platynowego albumu „So” Peter Gabriel wyrusza w trasę wraz z zespołem, który towarzyszył mu przeszło 25 lat temu. Będziemy mieli okazję usłyszeć kultowy album „So” w całości – to będzie niezapomniany koncert  prezentujący  fantastyczną karierę wokalisty.

Bilety będą dostępne od 7 listopada 2013 na www.livenation.pl

Podczas rewelacyjnego "Back To Front" tournee, które rozpoczęło się w Stanach Zjednoczonych na początku tego roku, Peter Gabriel zagrał ze wspaniałymi muzykami: basistą Tonym Levinem, gitarzystą Davidem Rhodesem, klawiszowiecem Davidem Sancious i perkusistą Manu Katche - uczestniczącymi podczas tworzenia „So” 25 lat temu.

Kiedy Peter rozpoczął pracę nad swoim piątym albumem, w lutym 1985 roku w starym gospodarstwie Ashcombe w pobliżu Bath, nie przypuszczał jak wielki i trwały wpływ na świat muzyki przyniesie ten album. Wydany w 1986 roku, "So" stał się jednym z albumów definiujących epokę. Kultowa płyta z przebojami takimi jak "Sledgehammer", "Don’t give up" z Kate Bush i "In Your Eyes" z filmu "Say Anything" osiągnęła milionową sprzedaż i została obsypana dziesiątkami nagród.

Opisując „So”, Gabriel, podkreśla m.in, że album jest hołdem dla muzyki, przy której się wychował - hołdem dla soulu i bluesa. Tworząc i grając „So” Peter Gabriel stał się świadomym, spełnionym artystą, artystą kultowym w swoim nurcie,  a album „So” jest uznawany za stałą, ponadczasową ideę.  

25 rocznica wydania „So” i celebrujący tę rocznicę koncert  jest okazją do podziwiania Petera Gabriela  za jego ponadczasowe utwory tworzące historię. Jest okazją do zanurzenia się w ujmującej muzyce z bogatym brzmieniem, muzyce znakomitej, wynoszącej Gabriela do poziomu gwiazdy popkultury.

"Czas pozostawia niezatarte piętno na wszystkim. Gdy ponownie odwiedzisz swoją przeszłość nie możesz w niej już żyć, ale możesz nią poruszać, otwierać stare wspomnienia, a czasem nawet złapać zapach miejsca, w którym kiedyś mieszkałeś " . Peter Gabriel

 
Peter Gabriel – Koncert w Polsce!
12 Maja 2014
Atlas Arena, Łódź

 

Słowa kluczowe: peter gabriel koncert atlas arena łódź bilety informacje
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
New look - Rita Ora
Nocne szaleństwo w nowym teledysku Rity Ory [WIDEO]

Zobaczcie klip do utworu "New Look".

XAY BENG
Barwny XAY BENG wkracza na Polską scenę muzyczną [WIDEO]

Zobaczcie klip do piosenki "Nie wiem jak".

Polecamy
Bożonarodzeniowa niespodzianka od Hurts
Bożonarodzeniowa niespodzianka od Hurts

Duet Hurts, którego przebój ‘Wonderful Life’ w ubiegłym tygodniu już czwarty tydzień był najczęściej odtwarzanym kawałkiem w polskich radiach, postanowił dać ponieść się świątecznej gorączce i sam nagrał bożonarodzeniowy hymn.

Znany nominowanych do MTV EMA 2013
Znany nominowanych do MTV EMA 2013

Dziś o godzinie 12 na kanale MTV odbyła się premiera programu 2013 EMA Nomination Special, który poprowadził Ron Burgundy – główny bohater filmu "Legenda Telewizji".

Zobacz również
Ostatnio dodane
New look - Rita Ora
Nocne szaleństwo w nowym teledysku Rity Ory [WIDEO]

Zobaczcie klip do utworu "New Look".