Inna
Kacezet & Dreadsquad

Kacezet & Dreadsquad

Opis

 

na mikrofonie:

KaCeZet (Warszawa)

za dekami:

Selecta MMF (Łódź)

Funksion (Łódź)

 

KACEZET jest wokalistą warszawskiego soundsystemu Soundz of Freedom i zespołu Tabula Rasa. Od pewnego czasu wspomaga również swoimi nawijkami wyjazdowe imprezy Dreadsquadu. Jego sposób śpiewania jest bardzo charakterystyczny - melodyjny a zarazem niesamowicie szybki i energetyczny. Ciekawa barwa głosu oraz sceniczna ekspresja na długo pozostają w pamięci tych, którzy mieli okazje go usłyszeć.

Przez dłuższy czas był częstym gościem łódzkiego Superfly Studio gdzie pod okiem MMF'a z Dreadsquadu nagrywał materiał na swoją pierwszą solową płytę w całości wyprodukowaną przez Dreadsquad. Płyta Stara Szkoła to hołd oddany starym jamajskim mistrzom mikrofonu. To także muzyczna podróż przez wiele jamajskich i karaibskich stylów muzycznych.

Zaczynając od roots reggae, przez raggamuffin, dancehall, soca, kończąc na dubie i elektronice inspirowanej jamajskim ska. W ciągu niemal 10 lat od początku swojej muzycznej kariery, KaceZet zagrał setki koncertów, odwiedzając kluby i festiwale w każdym zakątku polski.

Występował na jednej scenie z artystami takimi jak: Cypres Hill, Nas i Damian Marley, Matisyahu, M.O.P, Jeru the Damaga, Jah Mason, Lutan Faya, Jamal, Marika, East West Rockers, Warszawski Deszcz, Tede, Pezet, O.S.T.R, Junior Stress, Bob One, Bas Tajpan, Natural Dread Killaz

Najważniejsze występy: - Heineken Open’er 2010 - Ostróda Reggae Festival 2008, 2009, 2010 - Reggae Dub Festival 2010 - Reggaeland Płock 2008, 2009 - Outline Color Festival 2009 - Crocow Reggae Festival 2011


Dreadsquad – duet producencko-DJ'jski powstały w Łodzi w 2001 roku. Skład tworzą Marek Bogdański (Selecta MMF: DJ, producent, grafik, promotor) oraz Łukasz Rodziewicz (DJ Funksion). Dwukrotni zwycięzcy ogólnopolskiego Soundclashu w roku 2003 i 2004.

Na swoim koncie mają współpracę z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop. Na instrumentalach Dreadsquad'u nagrywali dotychczas: Marika, East West Rockers, Ras Luta, Junior Stress, Kacezet, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson, i wielu wielu innych.

Współpracowali także z wieloma artystami reggae z Jamajki i Europy (m.in. Ward 21, Tenor Fly, Top Cat, General Levy, U Brown, Milion Stylez, Lady Chann, Tipa Irie, Jah Mason, Perfect, Dr Ring Ding)

Poza setkami imprez zagranych w Polsce występowali również w wielu krajach Europy (Portugalia, Holandia, Anglia, Szkocja, Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Litwa) a także w USA (Nowy Jork, Miami, Chicago) i Kanadzie (Toronto) Reggae, dancehall, ska, rocksteady, hip-hop przewijają się nieustannie w produkcjach i występach DREADSQUADU.

Swobodnie łączą gatunki, bawią się dźwiękami, opierają się na głębokim brzmieniu basów i połamanych rytmach. Muzykę jamajską często łączą z nowoczesnymi brzmieniami Breakbeat, Jungle, Dubstep i Garage. Sami mówią, że ich muzyka służy do zabawy i tańca, jest energetyczna i żywiołowa. Trudno się z nimi nie zgodzić, wystarczy odwiedzić jedną z ich imprez, a nogi same rwą się na parkiet.

Muzyka to ich pasja, hobby i sposób na życie, zresztą to słychać i widać. Do tej pory Dreadsquad wydał cztery mixtejpy, dwa albumy producenckie i wiele winylowych singli, które trafiły na pierwsze miejsca sprzedaży w najlepszych dj-shopach w całej Europie. Mash Up'y produkcji Dreadsquadu trafiły na stałe do kejsów takich pionierów gatunku jak J Star, Upstate Rockers, Mr Blennd czy nawet Daddy G z Massive Attack. Jako jedni z nielicznych polskich wykonawców zostali zbootlegowani zagranicą - ich 2 mash up'y ukazały się na 7” płycie winylowej niewiadomego pochodzenia.

Pewien czas temu Dreadsquad nawiązał stałą współprace z Kacezetem, której owocem jest album wydany w labelu Superfly Studio założonym przez MMF'a. Płyta o nazwie „Stara Szkoła” utrzymana w stylistyce reggae, raggamuffin, ska, dub to 16 utworów produkcji Dreadsquadu, okraszonych ciekawymi i żartobliwymi tekstami warszawskiego wokalisty.

Jest tu sporo nawiązań do jamajskich klasycznych riddimów, dużo taśmowego echa, sprężynowego pogłosu, oldschoolowych brzmień Casio mt-41 jak i dźwięków rodem z Commodore 64. Pomimo tych retro inspiracji i specyficznego instrumentarium muzyka podana jest w nowoczesnej formie ze świadomością upływu czasu i rozwoju technologii.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi