Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Village Kollektiv

Kiedy2011-03-03 godzina 20:00
Za ile20/25 pln
GdzieŁódź Kaliska
ul. Piotrkowska 102
Łódź

Związani z Agencją Maken VILLAGE KOLLEKTIV wystąpią w Łodzi. Wkrótce kolejne klubowe koncerty w Sopocie oraz Krakowie. Ich ostatni, wydany pod koniec 2010 roku album "Subvillage Sound" zbiera same dobre recenzje w mediach:

Bogactwo brzmieniowe tej płyty zachwyca. Prawie godzinna przygoda z twórczością kolektywu to czysta przyjemność, i wtedy kiedy nogi same rwą się do tańca, i kiedy przychodzi czas na chwilę zadumy.
www.musicnews.pl

Klubowy sznyt nie pozbawia brzmienia korzennego rysu, ludowy przytup nie kłóci się z futuryzmem, nie ma wrażenia niespójności czy przeładowania. A to dzięki połączeniu wysokich etnomuzykologicznych i producenckich kompetencji oraz dobrego smaku.
www.kulturaonline.pl

Fileas Fogg miał na okrążenie świata 80 dni, Village Kollektiv wystarczyło niespełna 60 minut. I nawet nie dostali zadyszki. Trafiły się co prawda momenty, gdy ich krok tracił na dziarskości, ale tylko wtedy, gdy zespół przystawał, by przyjrzeć się mijanym właśnie, muzycznym ciekawostkom.
www.eramusicgarden.pl

Kosmopolityczna płyta w dobrym tego słowa znaczeniu.
"Subvillage Sound" to godzinna podróż po Europie Wschodniej od Bałtyku do Morza Czarnego i Adriatyku, zahaczająca o bezkresny step. Podróż fascynująca.
www.uwolnijmuzyke.pl

Każdy utwór jest "numerem jeden" - nie ma tu ewidentnego faworyta, każdy ma swoją duszę, ma to "coś", co w znacznej części decyduje o wartości artystycznej albumu.
Jeśli twoje uszy nie znoszą nudy, a umysł i artystyczna wrażliwość lubią wycieczki w stronę korzeni i kultury - ta płyta zdecydowanie trafi do Ciebie!
www.dubmassive.org

Village Kollektiv jest na bardzo dobrej drodze, by przełamać monopol pewnej kapeli na polskie world music sięgające równie chętnie po tradycje ludowe zakątków kraju (i nie tylko), co po dorobek współczesnej muzyki klubowej. "Subvillage Sound" jest albumem, na którym proporcje obu gatunków zostały dobrane z aptekarską precyzją.
Poziom realizacji tego kulturowego tygla stoi na szczeblu światowym. Znakomita, przemyślana i wyrównana propozycja z półki etno, jakich u nas - jeszcze - niewiele.
www.etnosystem.pl


Village Kollektiv powstał w 2002 roku. Został założony przez muzyków takich grup jak:  Kapela ze Wsi Warszawa, Masala, Swoją Drogą.
Po czterech latach działalności wydał swoją debiutancką płytę: "Motion Rootz Experimental 2006".  
Muzyka generowana przez Village Kollektiv  to pierwsza w Polsce fuzja elektronicznych dźwięków z "żywym" brzmieniem oryginalnych instrumentów i śpiewu. Tradycyjne muzyczne korzenie tworzą układ scalony z komputerową partyturą, tworząc nową przestrzeń dźwiękową, w której ekspresja słowa "ludu" nabiera wyrazistej wymowy. Muzycy wykorzystują zarówno oryginalne ludowe melodie jak i inspirowane nimi swoje własne tematy muzyczne. Brzmienia breakbeat, electro, dub, drum'n'bass, polskie i bułgarskie wątki splecione z gardłowymi dźwiękami północy. Debiutancka płyta "Motion Roots Experimental" wydana w 2006 roku otrzymała nominacje do dwóch najważniejszych w Polsce nagród fonograficznych - Fryderyk i Folkowy Fonogram Roku. Otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Polskiego Radia - Nowa Tradycja 2007.
Zespół wystąpił w kraju m.in. na Wrocław Non Stop, Festiwalu Filmów Kultowych w Katowicach, imprezie "Budapeszt My City" w Warszawie, Festiwalu Ethno Port w Poznaniu, Festiwalu Otwartych Źródeł w Warszawie.
Zagranicą można było ich zobaczyć m.in. na Rocznicy Podpisania Traktatów Rzymskich w  Berlinie, w  OST Club w Wiedniu, w ramach imprez "Moje Miasto Warszawa" w Kijowie, "Warszawa w Rydze" oraz zagrał trzy koncerty w ramach największego festiwalu world music w latynoskim świecie - Ollin Kan w Mexico City. Do formacji dołączyli nowi muzycy, m.in. sekcja dęta. Pod koniec 2009 roku zespół wydał EP zapowiadający nowy album zawierający dwie zupełnie nowe kompozycje oraz ich remixy.
Grupa w obecnym składzie zagrała już m.in. w Edynburgu, na festiwalu Eurocultured w Manchesterze, Thames Festival w Londynie, Heineken Open'Er w Gdyni, na Reggae nad Wartą w Gorzowie Wlkp czy festiwalu Rewizje w Warszawie.
W 2010 Village Kollektiv uczestniczył w międzynarodowym projekcie płyty "Unite: Gathering of Strangers" przygotowanej przez członków brytyjskiej grupy Transglobal Underground. Obie grupy wystąpiły razem podczas Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku w maju 2010, wykonując razem kilka utworów.
Premiera nowego albumu Village Kollektiv "Subvillage Sound" miała miejsce 27.10.2010.
W listopadzie 2010 do składu zespołu dołączyła związana wcześniej z grupą Żywiołak Iza Byra, zastępująca Weronikę na wybranych koncertach.

www.vk.com.pl
www.myspace.com/villagekollektivChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama