Koncert
Wunder Wave 75

Wunder Wave 75

  • 2011-05-13, , godzina 19:00
  • 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)
  • Dekompresja Klub Muzyczny, Łódź
  • Zobacz profil >>

Opis

STREET DOGS

Trzeba mieć naprawdę wielki jaja, żeby w momencie, kiedy kapela osiąga swój pierwszy sukces powiedzieć, że odchodzisz, bo poczułeś powołanie i idąc w ślady wuja, wstępujesz do straży pożarnej, aby ratować ludzkie życie, a to właśnie zrobił Mike opuszczając Dropkick Murphys w 1998 roku. Wydawało się, że na tym muzyczna przygoda Mike'a się zakończy, ale jak przystało na strażaka, ciągle tliła się w nim iskierka pasji i nadal pisał kolejne piosenki, które początkowo lądowały w szufladzie. W 2002 roku Mike spotkał basistę - Johnny'ego Rioux, który pogrywał wcześniej z Al'em Barr'em w The Bruisers i razem postanowili zrobić coś z nagromadzonym materiałem. Na perkusji wspierał ich Jeff Emma, który podobnie jak Mike odszedł wcześniej z Dropkick Murphys. Początkowo miał to być tylko studyjny projekt i w 2003 roku panowie zarejestrowali debiutancki album zatytułowany „Savin Hill”, którego nazwa odnosiła się do dzielnicy Bostonu, w której muzycy się wychowali. Po jego wydaniu Street Dogs zdecydowali się zagrać koncert w Axis, miał to być tylko chrzest płyty, ale kiedy muzycy zobaczyli nabity do granic możliwości klub i fanów, którzy śpiewali razem z nimi każdy wers, coś pękło i Mike zdecydował się powrócić na scenę. Czas był ku temu najlepszy, bo zapotrzebowanie na dobrą muzykę było ogromne. Świetne, socjologiczne i często odwołujące się do etosu klasy robotniczej teksty, w warstwie melodycznej, doprawione melodyjnym street punkiem, stały się wizytówką grupy. Płyta została wydana przez Crosscheck Records i Street Dogs zaczął regularnie występować u boku gigantów Celtyckiego punka - Flogging Molly. Ciekawostką jest fakt, że w tym czasie Marcus Hollar - młody gitarzysta z maleńkiego Pilot Point w Teksasie tak zakochał się w „Savin Hill”, że postanowił zostać członkiem zespołu. Zaczął bombardować Mike'a i kolegów e-mailami i płytami demo, aż Ci porażeni jego determinacją, ulegli i wciągnęli go do swoich szeregów. W kilka miesięcy Hollar z nikomu nieznanego dzieciaka z Teksasu, stał się gitarzystą Street Dogs i wyruszył na trasę koncertową.

W 2005 roku ukazał się następca debiutu, album „Back To The World” tym razem wydany przez własną wytwórnię Brass Tacks. Kontynuuje on linię poprzednika i utwierdza pozycję bandu, który w lecie tegoż roku wyrusza na Vans Warped Tour, gdzie dzieli scenę z Bad Religion, Social Distortion, The Bouncing Souls, Pogues i Rancid. Do grupy dołącza młody gitarzysta - Tobe Bean III, a na perkusji gra, Joe Sirois, znany z wcześniejszej współpracy z Mighty Mighty Bosstones. Maszyna o nazwie Street Dogs zaczyna poruszać się coraz szybciej i już w rok później Brass Tacks wypuszcza trzeci krążek o nazwie „Fading American Dream”. Ta płyta to miażdżąca krytyka administracji Busha i niesprawiedliwości na amerykańskim rynku pracy. Przejmujący „Final Transmission” traktuje o wojnie w Iraku, a „Not Without A Purpose” idealnie oddaje kredo życiowe grupy. Ten album toruje grupie drogę do pierwszej ligi, tras koncertowych na całym świecie i wysokich nakładów płyt. Johnny Rioux tak skwitował całą sprawę: „Ciężko pracowaliśmy na ten sukces i staraliśmy się zdobywać własnych fanów, zamiast bazować na rozpoznawalności Mike'a McColgana z Dropkick Murphys”.   W lutym 2008 roku Street Dogs podpisują kontrakt z Hellcat Records, a ich następny album wreszcie można bez problemu kupić na całym świecie. „State Of Grace” bo o nim mowa, zebrał kolejne pochwały, a „uliczne psy” wyruszyły na następne trasy po USA i Europie. Najnowszym wydawnictwem zespołu jest  wydany 28 sierpnia 2010 roku album „Street Dogs”. W styczniu br. zespół wyrusza po raz kolejny na podbój Europy wraz z kanadyjską formacją THE MAHONES.

THE MAHONES 

 Grupa pochodzi z Ontario w Kanadzie.w 1990 roku i dowodzona jest przez pochodzącego z Irlandii wokalistę i gitarzystę: Finny McConnella.. Oprócz niego w skład zespołu tworzą również: Dominic „The Bomb” Whelan – perkusja, wokal,  Sean “Riot” Ryan- bass, wokal,  Katie “KaBoom”  McConnell – akordeon, wokal,  Sean Winter – banjo, mandolina, harmonijka.  Pierwotnie zespół miał nazywać się Pogue Mahone (co po irlandzku znaczy: „Kiss My Ass”) na wzór nazwy The Pogues lecz muzycy zrezygnowali z tej nazwy aby ich piosenki mogły być prezentowane w radiu.  Ich muzyka to wypadkowa fascynacji: The Clash, The Pogues, The Dubliners, The Who z odrobiną Social Distortion.  THE MAHONES zadebiutowali 17 marca 1990 na festiwalu w dniu świętego Patryka i ich  Kariera trwa nieprzerwanie do dziś. W międzyczasie udalo im się nagrać 6 albumów studyjnych a ich najnowsze dzieło nosi tytuł: „The Black Irish Album”.  Z kolei na początek 2011 planowany jest album „The Whiskey Devil’s – A Tribute To The Mahones”na którym pojawią się nowe wersje ich utworów nagranych przez zaprzyjaźnione zespoły i muzyków.  THE MAHONES występowali na największych festiwalach w Europie oraz U.S.A..

THE ANALOGS

To obecnie najbardziej popularny zespół street punk rockowy ze Szczecina. Ich początki sięgają 1995 roku wtedy to trzej muzycy związani z kapelą ska DR.CYCOS: Marek Adamowicz, Ziemowit Pawluk oraz Paweł Czekała zafascynowani dokonaniami The Clash, Cock Sparrer i 4 Skins postanowili powołać do życia nowy projekt.  Wkrótce dołączył do nich wokalista Dominik „Harcerz” Pyrzyna. W tym składzie zespół zrealizował

swój debiutancki album „Oi Młodzież” w 1996 roku. Płyta trafiła na podatny grunt bo

od rozpadu Tzn Xenny brakowało na scenie Oi punk zespołu , który nie bawił się w niepotrzebne politykowanie i podziały. Dyskografia zespołu liczy sobie 11 plyt a lada dzień ukaże się wydany na rynku rosyjskim album „S.O.S”. Aktualny skład zespołu wygląda następująco: Dominik „Harcerz” Pyrzyna  – wokal,  Paweł „Piguła” Pyrzyna – gitara,  Jakub „Krawat” Krawczyk – gitara, Tomek „Major” Majorek – bass i Marcin
„Jurek” Grzelak – perkusja

BULBULATORS

Kapela powstała ponad 20 lat temu z inicjatywy gitarzysty Artura Latosińskiego (Buraka),który wcześniej 

udzielał się w formacji Ramzes & The Hooligans i obecnie uważani są za najlepszy zespół grający melodyjny punk'77 w Polsce. Na ich dorobek  fonograficzny składa się pięć płyt studyjnych oraz składankowy album "Deja Vu" wydany jedynie na winylu i zawierający najlepsze nagrania z ich pierwszych czterech płyt. BULBULATORSI

grali u boku takich kapel jak: The Damned, 999, The Business, Angelic Upstarts,, U.K.Subs, The Vibrators,

U.S.Bombs, G.B.H. Zaliczyli też kilkanaście zagranicznych występów m.in. w Wlk.Brytanii, Francji, Niemczech,

Czechach i na Węgrzech.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Wunder Wave 75 "? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Łódź, koncerty Łódź na dziś, koncerty Łódź jutro, koncerty Łódź w tym tygodniu, koncerty Łódź na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Kwiat Jabłoni zaprasza na Turnus Tour 2025 [WIDEO]

Kwiat Jabłoni, zespół znany z niepowtarzalnego podejścia do muzyki i niezapomnianych koncertów, zaprasza na wyjątkową muzyczną podróż w ramach swojej trasy.

OFF Festival Katowice 2024: Podróż przez brzmienia przyszłości [WIDEO]

Wszyscy artyści są po to, by zaprezentować muzykę przyszłości.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!