Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Something Like Elvis, Ed Wood

Kiedy2010-10-20
GdzieŁódź Kaliska
ul. Piotrkowska 102
Łódź
Formacja Something Like Elvis niebawem rozpocznie serię koncertów po Polsce. Będzie to pierwsza trasa po 7 latach od zawieszenia działalności.

Grupa zaczerpnęła nazwę z filmu „Dzikość Serca” Davida Lyncha. Początki zespołu sięgają 1994 roku. Dwa lata później w instrumentarium pojawił się rzadko spotykany w muzyce rockowej akordeon, który stał się znakiem rozpoznawczym kapeli. Już pierwszy album, „Personal Vertigo”, (1997) spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki. W 1999 roku ukazała się druga, bardziej dopracowana i dojrzalsza płyta, „Shape”, z którą jesienią tego samego roku zespół odwiedził Niemcy, Belgię, Holandię, Czechy i Austrię. Część tournée stanowiły koncerty u boku Fugazi.

Wydany w 2002 krążek „Cigarette Smoke Phantom” wykraczał już znacznie poza estetykę hardcore’ową, stanowiąc zestaw długich kompozycji, w oryginalny sposób nawiązujących do post rocka i jazzu. W 2003 roku kapela zawiesiła działalność. Po rozwiązaniu grupy, bracia Kapsowie założyli Contemporary Noise Quintet, a reszta zespołu utworzyła Potty Umbrella.


Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama