Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kobiety z Kórnika: Wisława Szymborska

Kiedy2023-09-18
Do kiedy2023-09-23
Gdzie
Kobiety z Kórnika: Wisława Szymborska

Przed nami kolejne wyjątkowe spotkania w ramach projektu przygotowanego wspólnie przez Teatr Muzyczny w Poznaniu i Fundację Zakłady Kórnickie. Po inauguracji w czerwcu, od września do grudnia zapraszamy na cykl wydarzeń pt. „Kobiety z Kórnika” poświęcony twórczości Wisławy Szymborskiej (w setną rocznicę urodzin) i Jadwigi Zamoyskiej (w setną rocznicę śmierci).

W ramach wydarzenia znani i lubiani aktorzy będą czytać teksty obu patronek roku 2023 –w bibliotekach w całej Polsce, między innymi w takich miastach jak Toruń, Kielce, Olszyn, Konin czy Lublin. Wydarzeniom towarzyszyć będzie wystawa „Kobiety z Kórnika” przygotowana przez PAN Bibliotekę Kórnicką oraz Fundację Zakłady Kórnickie.

W poniedziałek 18 września o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszufragmenty poezji Jadwigi Zamoyskiej i Wisławy Szymborskiej przeczyta znany aktor filmowy i teatralny Aleksander Machalica. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbają Aleksandra Daukszewicz (solistka) i Radosław Mateja (fortepian).

Trzy dni później, 21 września o godzinie 18:00 wydarzenie odbędzie się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy. Aleksandrowi Machalicy towarzyszyć będzie Dominika Kraszewska, która zagra na skrzypcach.

W cykl wpisuje się także Salon Poezji 23 września o godz. 11:45 w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Podczas wydarzenia aktorka teatralna i filmowa Grażyna Barszczewska również przeczyta poezję Wisławy Szymborskiej oraz teksty Jadwigi Zamoyskiej. Muzyczne tło stworzy małżeństwo utalentowanych muzyków: Gosia Marciniak (wibrafon) oraz Kuba Marciniak (saksofon).

Salony Poezji Anny Dymnej odbywają się od kilku lat w Teatrze Muzycznym we współpracy z Fundacją Zakłady Kórnickie. Co miesiąc zapraszani są najlepsi aktorzy teatralni i filmowi, którzy czytają poezję uznanych autorów. Za program muzyczny odpowiadają muzycy z orkiestry Teatru Muzycznego. Wydarzenie cieszy się niesłabnącą popularnością, za każdym razem gromadząc komplet publiczności zarówno w Teatrze, jak i w Zamku w Kórniku. „Kobiety z Kórnika” to kolejny wspólny projekt Teatru i Fundacji.

Bilety na wydarzenia dostępne są na stronie internetowej Teatru:  https://bit.ly/kobiety-z-kornika.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama