Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Moka Efti Orchestra feat. Severija (+ after party) – ragtime, swing, blues, Charlest

Kiedy2023-09-16 godzina 19:00
GdzieKlub Wytwórnia, Łąkowa 29
Moka Efti Orchestra feat. Severija (+ after party) – ragtime, swing, blues, Charlest

MUZYKA / KONCERTY 4 KULTUR / Moka Efti Orchestra feat. Severija (+ after party) – ragtime, swing, blues, Charleston

Klub Wytwórnia, Łąkowa 29

KUP BILET: https://www.bilety24.pl/organizator/centrum-dialogu-im-marka-edelmana-w-lodzi-1143.html

Jedyny koncert w Polsce!
16 września na scenie klubu muzycznego Wytwórnia wystąpi Moka Efti Orchestra! Kilkunastoosobowy big band da w Polsce jedyny występ w ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Zespół jest doskonale znany fanom kultowego serialu „Babylon Berlin”, który wyreżyserował jeden z najlepszych twórców europejskiego kina, wielokrotnie nagradzany Tom Tykwer. Jego muzyka to wybuchowa mieszanka łącząca wesoły ragtime, pulsujący szaleństwem swing i Charleston Big Band, przeplatana sentymentalnymi pieśniami, bluesowymi improwizacjami i klezmerskimi przygrywkami. Przy tej muzyce nogi same rwą się do tańca.

Podczas występu zespołowi towarzyszyć będzie wokalistka Severija, której kreacja została zainspirowana ówczesnymi gwiazdami sceny niemieckiej, takimi jak Marlene Dietrich czy Anita Berber.

Twórcy Moka Efti Orchestra to weterani sceny muzycznej. Nikko Weidemann od dziesięcioleci jest zakorzeniony w międzynarodowej muzycznej subkulturze. Występował z Frankiem Zappą w wieku zaledwie 17 lat, później pracował z formacją Einsturzende Neubauten, Neną i Nickiem Cavem. Od 2016 roku kieruje projektem Moka Efti Orchestra. Mario Kamien to połowa znanego na scenie downtempo końca lat 90. duetu dZihan & Kamien, który nagrał muzykę m.in. do filmu „Arizona Dream” Emira Kusturicy. Sebastian Borkowski to z kolei utalentowany saksofonista i flecista, koncertujący na całym świecie z Jazzanovą i ulicznym zespołem MEUTE.

Międzynarodowy sukces serialu sprawił, że Moka Efti Orchestra stała się pełnoprawnym zespołem, który zaczął koncertować i występować w całej Europie. Korzystając z momentu popularności, orkiestra wydała debiutancki album „Erstausgabe" w 2020 roku, a teraz prezentuje drugi album „Telegramm".

– Festiwal Łódź Czterech Kultur to czas i miejsce na świętowanie różnorodności, poszukiwanie inspiracji i nawiązywanie relacji poprzez sztukę. Moka Efti Orchestra, zainspirowani skomplikowaną historią Berlina, przypomną, jak ważne jest pielęgnowanie kultury nawet w najtrudniejszych czasach – mówi Marcin Tercjak, dziennikarz muzyczny i członek zespołu programowego Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Po koncercie zapraszamy na after party, które przeniesie nas w klimat rodem z klubu Moka Efti.

 

Koncert jest współfinansowany z dotacji Miasta Łodzi oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama