Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Festiwal Great September 2023

Kiedy2023-09-14
Do kiedy2023-09-16
Gdzie
Festiwal Great September 2023

Obok licznych koncertów najciekawszych polskich wykonawców, festiwal Great September specjalne miejsce zarezerwował także dla lokalnych młodych artystów. Dzięki współpracy z Akademią Muzyczną w Łodzi, w programie festiwalu znajdą się wyjątkowe wydarzenia z ich udziałem.

Organizowany przez Fundację Independent i Miasto Łódź Great September Showcase Festival & Conference od swojej pierwszej edycji w 2022 roku łączy w swoim programie występy najlepszych  artystów i zespołów na polskiej scenie ze spotkaniami i warsztatami, w których biorą udział najważniejsi przedstawiciele branży muzycznej i rodzimej kultury. W 2023 roku, podczas drugiej odsłony festiwalu, fascynujących gości oraz okazji do spotkań i rozmów będzie jeszcze więcej, także z udziałem młodych, lokalnych talentów oraz instytucji kulturalnych Łodzi, z którymi Great September ściśle współpracuje.
 
Na szczególną uwagę zasługują przygotowywane w ramach festiwalu instalacje dźwiękowo-muzyczne studentów łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Jedna z nich to „Nieobecność” Miłosza Kowalewskiego, kontynuującego naukę na drugim stopniu studiów, pod okiem dr hab. Olgi Hans. Jego utwory były dotąd wykonywane w Polsce i za granicą, m.in. na  Festiwalu Carillonowym w Kłajpedzie i Festiwalu Muzyki Elektronicznej i Sztuk Wizualnych Ravekjavík. „Nieobecność” przypomina zapomnianych uczestników historii, takich jak robotnicy z Łodzi – z wiszących w ramach instalacji ubrań, wydobywają się dźwięki ilustrujące życie osób, które swoją pracą wpływały na losy tego miasta. 
 
Druga z instalacji to „Stany Przejściowe” Michała Wiosny, studiującego kompozycję pod kierunkiem prof. Zygmunta Krauze oraz dr. hab. Artura Zagajewskiego. W swojej muzyce eksploruje minimalistyczne brzmienia i matematyczne struktury, często nawiązując do muzyki filmowej oraz rozrywkowej. W jego „Stanach Przejściowych” instrumentami są pomieszczenia i korytarze, w które wnikają proste, elektroniczne brzmienia, czyniące z nieruchomego budynku żywy organizm.

ipChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama