Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

12. edycji Festiwalu ON ART

Kiedy2023-07-01
Do kiedy2023-09-03
Gdziewięcej na: www.onart.eu
12. edycji Festiwalu ON ART

Powrót Romana Stańczaka do świata sztuki po jego tajemniczym zniknięciu; przybliżenie sylwetki Bread Mana, czyli Tatsumiego Orimoto i jego relacja z chorą na Alzheimera matką; a może historia, która została odnaleziona w obrazach Vermeera lub nowy film Sióstr Bui opowiadający historię niebieskiej marchewki - to tylko cztery propozycje z ponad 60 filmów zakwalifikowanych do 12. edycji Festiwalu ON ART.

Pierwszego lipca, po raz dwunasty rusza Międzynarodowy Festiwal Sztuki i Kina ON ART. Jest to wydarzenie o wyjątkowej formule, które opowiada o sztuce za pomocą medium filmowego. Festiwalowe filmy prezentowane są zazwyczaj wśród natury, w czasie kin letnich organizowanych na terenie całej Polski, choć nie zabraknie też pokazów w przestrzeniach galeryjnych.

Do tegorocznej edycji zakwalifikowało się 67 filmów. Zobaczymy portrety artystów profesjonalnych, od wymienionych wcześniej Romana Stańczaka i Tatsumiego Orimoto po sylwetki twórców sztuki amatorskiej. Obok filmów dokumentalnych, pojawiają się również dzieła prywatne, video-arty, refleksyjne dotykające problemów, z którymi aktualnie zmagają się ich autorzy. Wybrany przez Jury repertuar składa się z filmów różnorodnych pod względem tematyki oraz formy.

W ramach Festiwalu będzie można również zobaczyć propozycje filmów dotyczących muzyki i tańca, które są wstępem do odbywającego się w sierpniu w Warszawie pokazu w ramach 2. edycji Festiwalu ON ART - Dance & Music.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową Festiwalu (www.onart.eu) oraz na media społecznościowe (https://www.facebook.com/ onartfestival).Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama