Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wiec performatywny - manifestacja w Łodzi

Kiedy2021-03-13
Gdzie
Wiec performatywny - manifestacja w Łodzi

Mawia się, że w XX wieku życie kobiet się całkowicie zmieniło, zmieniło na lepsze. W rzeczywistości nasze babki i matki musiały walczyć o godziwe wynagrodzenie, o możliwości zapewnienia bezpieczeństwa sobie i rodzinie, o wyżywienie i podstawowe czynniki umożliwiające godne życie czy wręcz przetrwanie. Podczas gdy mężczyźni wykonywali lepiej płatne i często lżejsze prace na wyższych stanowiskach, to one ciężko pracowały w łódzkim przemyśle włókienniczym. Łódzkie włókniarki 50 lat temu rozpoczęły walkę o godne warunki pracy i godne życie.

Dziś my - wnuczki i córki strajkujących kobiet - wciąż musimy walczyć o podstawowe prawa. Im w oddolnym i spontanicznym zrywie, dzięki solidarności i konsekwencji udało się wywalczyć zmiany. My również wierzymy, że nasze działania przyniosą upragnioną rewolucję i w końcu wspólnie zatańczymy na grobie patriarchatu.
Dlatego w najbliższą sobotę spotkajmy się w pasażu Schillera o godzinie 13:00.
Wykrzyczymy nasz gniew i frustrację. Staniemy obok siebie - mimo że różne, to spokrewnione, połączone tymi samymi problemami. Bez partyjnych emblematów, bez organizacji propagujących totalitaryzm i bez nienawistnych twarzy.
Towarzyszyć nam będą dźwięki Samby Warszawski Rumor oraz Sambrokato , a w drugiej części wydarzenia koncert PROCESOR PLUS. (niestety rzeczywistość covidowa pokrzyżowała plany na występ duetu Demolka)
 
ip


Zdjecie nr 1556155
Zdjecie nr 1556156
Zdjecie nr 1556157
Zdjecie nr 1556158
Zdjecie nr 1556159
Zdjecie nr 1556160
Zdjecie nr 1556161
Zdjecie nr 1556162
Zdjecie nr 1556163
Zdjecie nr 1556164
Zdjecie nr 1556165
Zdjecie nr 1556166
Zdjecie nr 1556167
Zdjecie nr 1556168
Zdjecie nr 1556169
Zdjecie nr 1556170
Zdjecie nr 1556171
Zdjecie nr 1556172
Zdjecie nr 1556173
Zdjecie nr 1556174
Zdjecie nr 1556175
Zdjecie nr 1556176
Zdjecie nr 1556177
Zdjecie nr 1556178
Zdjecie nr 1556179
Zdjecie nr 1556180
Zdjecie nr 1556181
Zdjecie nr 1556182
Zdjecie nr 1556183
Zdjecie nr 1556184
Zdjecie nr 1556185
Zdjecie nr 1556186
Zdjecie nr 1556187
Zdjecie nr 1556188
Zdjecie nr 1556189
Zdjecie nr 1556190
Zdjecie nr 1556191
Zdjecie nr 1556192
Zdjecie nr 1556193
Zdjecie nr 1556194

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama