Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wege dla klimatu - manifestacja w Łodzi

Kiedy2020-10-07
Gdzie
Wege dla klimatu - manifestacja w Łodzi
Katastrofa klimatyczna już trwa, a tempo postępujących, negatywnych zmian wymaga podjęcia natychmiastowych działań. Obok energetyki opartej na paliwach kopalnych jednym z głównych winowajców krytycznej sytuacji, w jakiej znajduje się nasza planeta, jest przemysłowy chów zwierząt.
 
Przemysłowy chów zwierząt odpowiada za:
* Podnoszenie się temperatury Ziemi poprzez emisję niebezpiecznych gazów cieplarnianych. Jest odpowiedzialny za ok. 18% antropogenicznych emisji gazów cieplarnianych, w tym ok. 9% światowych emisji CO2, aż 35–40% metanu i 65% tlenku azotu. Gwałtownie rosnąca temperatura Ziemi powoduje topnienie lodowców, anomalie pogodowe i szybko rozprzestrzeniające się pożary.

* Masową wycinkę lasów pod tereny na pastwiska i uprawę paszy dla zwierząt hodowlanych. Wpływa to na zanikanie bioróżnorodności i jest jedną z przyczyn szóstego masowego wymierania gatunków, które dzieje się na naszych oczach!

* Ogromne zużycie wody, której potrzeba do produkcji mięsa i produktów odzwierzęcych takich jak mleko czy jaja. Zwierzęta muszą pić i jeść. Przeciętna krowa wypija dziennie ok. 100 litrów wody, świnia 17 litrów; należy jeszcze uwzględnić wodę zużytą na wytworzenie paszy dla zwierząt. Produkcja 1 kg wołowiny pochłania ok. 15 tys. litrów wody, wieprzowiny ok. 6 tys., drobiu ok. 4 tys., a do produkcji 1 litra mleka potrzeba ponad 1 tys. litrów wody. Kryzys wodny, który jest już problemem globalnym, stale się pogłębia.
 
Działaj z nami w trosce o zwierzęta, ludzi i przyszłość planety Ziemi!
 
 
ip 


Zdjecie nr 1541953
Zdjecie nr 1541954
Zdjecie nr 1541955
Zdjecie nr 1541956
Zdjecie nr 1541957
Zdjecie nr 1541958
Zdjecie nr 1541959
Zdjecie nr 1541960
Zdjecie nr 1541961
Zdjecie nr 1541962
Zdjecie nr 1541963
Zdjecie nr 1541964
Zdjecie nr 1541965
Zdjecie nr 1541966
Zdjecie nr 1541967

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama