Literatura
Tomasz Łapiński - spotkanie autorskie

Tomasz Łapiński - spotkanie autorskie

  • 2019-03-12, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Empik Manufaktura, ul. Karskiego 5, Łódź

Opis

Tomasz Łapiński przygodę z piłką zaczynał w Pogoni… Łapy. W 1987 r. przeniósł się do Widzewa Łódź, w którym spędził dwanaście lat i wystąpił ponad 300 razy, zdobywając dwa razy mistrzostwo Polski i raz Superpuchar Polski. Z młodzieżową reprezentacją Polski sięgnął po wicemistrzostwo olimpijskie w Barcelonie w 1992 r., a później regularnie występował w seniorskiej reprezentacji, zaliczając 36 występów z orłem na piersi. Po zakończeniu kariery sportowej pracuje jako piłkarski ekspert i komentator. Napisał również pierwszą w swoim życiu książkę pt. „Szmata. Gdy piłka nożna staje się przekleństwem” (Wydawnictwo SQN). Jest to opowieść o Romanie Dzwoneckim, zawodniku występującym w Superlidze Centrum oraz o piłkarskiej szatni, w której co drugi zawodnik jest zamieszany w korupcję, trener nie ma żadnej kontroli nad piłkarzami, a hazard, alkohol i seks bez zobowiązań są na porządku dziennym. O kulisach jej powstawania autor opowie podczas spotkania.

Polecamy
Ostatnio dodane
Mieszkanie Szymborskiej
Rusza nadbór na rezydencje literackie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Do wygrania jest miesięczny pobyt w Krakowie.

Zapach Oliwii
"Zapach Oliwii" - thriller New Adult od Catherine Reiss wkrótce w księgarniach

Książka porusza ważne tematy, takie jak żałoba, uzależnienie od narkotyków czy toksyczne relacje.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.