Inne
Fantastyczna trójka w salonie Empik

Fantastyczna trójka w salonie Empik

  • 2009-07-25, , godzina 17:00
  • EMPiK, Zielona Góra

Opis

Już w najbliższą sobotę, 25 lipca o godzinie 17:00 w salonie EMPiK  Manufakturze odbędzie się spotkanie z trójką wybitnych pisarzy! Na to niecodzienne wydarzenie zapraszają organizatorzy konwentu Polcon 2009.


Goście to Maja Lidia Kossakowska, Jarosław Grzędowicz oraz Feliks  W. Kres. Gospodarzem spotkania będzie Paweł Potakowski, organizator tegorocznej, łódzkiej edycji konwentu. Niewątpliwą atrakcją wydarzenia jest możliwość obejrzenia oryginalnej statuetki Nagrody im. Janusza A. Zajdla, najbardziej prestiżowego wyróżnienia polskich fanów fantastyki, wręczanego tradycyjnie na Polconie. Zwycięzcy w dwóch kategoriach: kategoriach opowiadanie i powieść, wyłaniani są przez wszystkich uczestników zjazdu. Głosowaniu towarzyszą zawsze gorące dyskusje i wielkie emocje. Tegoroczna gala będzie  wyjątkowa - to XXV edycja nagrody, której pomysł powstał w 1984 roku, właśnie w Łodzi. Jest ona nierozerwalnie związana z konwentem. Swoją obecną nazwę zawdzięcza Januszowi A. Zajdlowi, wybitnemu pisarzowi i pierwszemu laureatowi ówczesnej Nagrody Sfinks na I Konwencie Miłośników Fantastyki Polcon.

Zaproszenia na sobotnie spotkanie literaci otrzymali w sumie aż pięć statuetek. Maja Lidia Kossakowska sławę zdobyła dzięki cyklowi opowieści o mitycznych aniołach, za którą otrzymała Złotego Kota. Nagrodą im. Janusza Zajdla została uhonorowana w 2007 roku za opowiadanie „Smok tańczy dla Chung Fonga". Trzykrotnym laureatem „Zajdla" jest też Jarosław Grzędowicz - prywatnie mąż pisarki. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, tłumacze komiksów i dziennikarz, jest jednym z najpopularniejszych obecnie polskich pisarzy fantastyki. Wielki sukces odniosła jego ostatnia powieść, „Pan lodowego ogrodu". Trzeci gość - Feliks W. Kres - to łodzianin, jeden z wybitniejszych autorów gatunku. Za powieść „Król bezmiarów" otrzymał w 1992 roku Nagrodę im. Janusza Zajdla, jest również wielokrotnym laureatem Śląkfy i innych wyróżnień. Spotkanie w Empiku jest zatem niepowtarzalną okazją dla fanów, aby podyskutować  z ulubionymi twórcami oraz zdobyć podpis na swoim egzemplarzu książki.  
Podczas spotkania wszystkich zebranych czekają dodatkowe emocje: o godzinie 18:00 zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu 5xZajdel,  zaplanowano też wręczenie nagród - książek pisarzy uczestniczących w wydarzeniu wraz z autografami. Regulamin i pytania konkursowe dostępne są na stronie www.polcon2009.pl w zakładce program: 5xZajdel.
 
 


Popularne
Brak zdjęcia
Relacja z przeglądu filmów bulwersujących

Nikt nie wyszedł, nikt nie zemdlał - ba, liczna widownia klaskała po niektórych obrazach! Mamy aż tak mocne nerwy, czy zero wrażliwości? Przegląd filmów bulwersujących, k

Brak zdjęcia
3xN Prezentacje 2005

Przez ostatni weekend listopada w Centrum Kultury Wrocław-Zachód mogliśmy oglądać to, co w polskim kinie niezależnym, w tym roku, było najlepsze. Nazwa festiwalu była ade