Niezbędnik - Kobieta

Oferty internetu pod potrzeby studenta

Internet dla studenta

2018-06-28 09:24:32 | Łódź

Przeglądanie stron internetowych, szukanie materiałów do prac zaliczeniowych, sprawdzanie poczty czy korzystanie z serwisów społecznościowych nie wymagają bardzo szybkiego łącza internetowego. Dla takich potrzeb wystarczy nawet najtańszy pakiet od dostawcy internetu. W praktyce jednak student szuka usługi, które zapewni mu większe możliwości niż korzystanie z wymienionych usług.

Jak z internetu korzystają studenci?

Ponad 48 proc. Polaków korzysta z mobilnych urządzeń przez ponad 2 godziny dziennie. Widok grupki przyjaciół wpatrzonych w smartfony i zajętych sprawdzaniem zdjęć w serwisach społecznościowych już nikogo nie dziwi. Ze smartfonów korzysta już 68 proc. naszych rodaków, ale musimy tutaj zwrócić uwagę na istotną kwestię – na smartfonach przede wszystkim sprawdzamy wiadomości (53 proc.) i korzystamy z mediów społecznościowych, zatem jest to rozwiązanie służące głównie do rozrywki. Badanie TNS OBOP wykazało, że dla 59 proc. uczestników badania smartfony służą do robienia zdjęć, a jedynie 5 proc. wykorzystuje je do oglądania telewizji. Urządzenia mobilne w niewielkim stopniu służą nam do nauki i pracy, co zresztą wydaje się dosyć oczywiste. To, że niewielu użytkowników ogląda telewizję na smartfonie, ma wiele przyczyn, wśród nich możemy wymienić niewielki wyświetlacz czy też ograniczenia stawiane przez sam internet mobilny. Oglądanie telewizji wymaga szybkiego łącza i tylko internet bez limitu danych może realnie temu podołać, a jednak internet mobilny to ograniczenia transferu. Zatem użytkownik może nagle, po obejrzeniu jednego filmu w wysokiej jakości, być zmuszonym do skorzystania z ograniczonej prędkości – zazwyczaj wynoszącej 1–2 Mb/s. Co ciekawe, operatorzy najczęściej piszą w swoich ofertach o internecie bez limitu transferu – w praktyce tak jest, ale po wykorzystaniu danego transferu danych prędkość jest po prostu obniżana. Wniosek może być jeden – student potrzebuje laptopa i szybkiego internetu.

kobieta przy laptopie

Internet światłowodowy na kieszeń studenta?

Choć według danych z 2017 roku z internetu światłowodowego korzysta niecałe 4 proc. Polaków, to tempo rozwoju tej technologii w naszym kraju wygląda naprawdę obiecująco. Tylko czy aby na pewno internet światłowodowy jest rozwiązaniem na studencką kieszeń? Sprawdźmy, co oferuje UPC dla studentów, jeden z popularnych w Polsce dostawców internetu. Tak naprawdę firma aktualnie nie ma oferty o nazwie „internet dla studentów”, ale miała ją jakiś czas temu i być może wprowadzi ponownie. Ważną informacją jest, że z oferty może skorzystać każdy, kto spełni warunki firmy – nie trzeba okazywać legitymacji studenckiej. Jeśli studenta interesuje internet bez umowy długoterminowej UPC, to zapewne ucieszy go informacja, że najniższy pakiet takiego internetu dostępny jest za 49,99 zł miesięcznie https://www.upc.pl/internet/kup-internet/. W tym przypadku prędkość usługi wynosi do 60 Mb/s. W jaki sposób sprawdzić jej dostępność? Wystarczy przejść na stronę zamówienia usługi i tam podać adres, pod którym chcielibyśmy korzystać z internetu światłowodowego. Jeśli usługa nie jest dostępna w danym mieszkaniu czy domu, to studentowi wyświetli się następujący komunikat:

Natomiast w razie otrzymania pomyślnego komunikatu żak będzie mógł skorzystać z usługi. Kolejne kroki zależne są od sytuacji. Jeśli student mieszka z kolegami w wynajętym mieszkaniu i konieczne będzie wdrożenie w nim nowej instalacji, to musi uzyskać zgodę właściciela. Chyba że w umowie zostały uzgodnione inne warunki. Oczywiście takich komplikacji nie będzie, jeśli student mieszka w domu rodzinnym, z najbliższymi. Plusem szybkiego internetu światłowodowego jest to, że komfortowo może z niego korzystać kilka osób – wystarczy router i stworzenie sieci WiFi. Każdy ze studentów będzie miał na swoim urządzeniu dostęp do szybkiego internetu światłowodowego, a podzielenie kosztów na trzy osoby sprawi, że miesięczna opłata dla jednego żaka nie przekroczy kwoty 20 zł.

Internet studencki – czyli jaki?

Oczekiwania studentów w zakresie łącza internetowego są dosyć oczywiste. Musi być ono szybkie – najlepiej gdy jest to internet światłowodowy – i w atrakcyjnej cenie. Jak pokazaliśmy, oferty spełniające te warunki jak najbardziej są dostępne.

Artykuł Zewnętrzny

Łódź –  fot. GaudiLab / https://www.shutterstock.com

Słowa kluczowe: internet, Łódź, tani internet
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, gdzie moÅźna przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!
Gdzie przechować rower zimą?

Zobacz, gdzie można przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!
Najlepsze sposoby na zimne stopy

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!

Zobacz, jak otworzyć mocno zakręcony słoik!
Skuteczne sposoby na otwarcie słoika

Zobacz, jak otworzyć mocno zakręcony słoik!

Polecamy
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Brak zdjęcia
Indeks glikemiczny

Tabela z wartością kaloryczną i indeksem glikemicznym, co jesz na co dzień.

Ostatnio dodane
Zobacz, gdzie moÅźna przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!
Gdzie przechować rower zimą?

Zobacz, gdzie można przechować rower w trakcie najzimniejszej pory roku!

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!
Najlepsze sposoby na zimne stopy

Zobacz, jak szybko rozgrzać zimne stopy!

GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.