Dzieje się - Kino

Startuje 13. edycja Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka w Łodzi

2020-06-29 13:36:59 | Łódź

Już 1 lipca 2020 w Łodzi rusza 13. edycja Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka. Tegoroczna edycja festiwalu w oczywisty sposób będzie wyjątkowa i będzie się znacząco różniła od poprzednich. Jedno się nie zmieni, Polówka potrwa przez całe wakacje, co najmniej do 5 września.

Letni Festiwal Filmowy TME PolówkaWstęp wolny z ograniczeniami

Najważniejsze zmiany będą związane ze sposobem uczestniczenia w projekcjach. Z uwagi na ograniczenie liczby widzów do 150, wszystkie projekcje odbywać się będą na terenach zamkniętych. Widzowie, aby mogli wziąć udział w projekcji, będą musieli odebrać w internecie bezpłatną wejściówkę. Polówkowicze na wejściu będą mieli mierzoną temperaturę. Muszą być też zaopatrzeni w maseczki. Leżaki zostaną rozstawione w bezpiecznej odległości. Wejściówki na pierwsze projekcje będzie można odbierać na stronie www.tmepolowka.com  od 28 czerwca od godz.16:00.

Na początek będziemy spotykać się z widzami pięć razy w tygodniu od niedzieli do czwartku. Wśród lokalizacji znajdą się m.in. Park Baden Powella, Ośrodek Kultury Górna, Dziedziniec Muzeum Włókiennictwa, podwórka przy ulicy Piotrkowskiej. Na parkingu koło biurowca TME, przy ul. Rozalii 1, powstanie też polówkowe kino samochodowe. Na widzów będziemy czekać jak zawsze od godz. 21:00, a projekcje rozpoczynamy po zmroku.  Liczba miejsc, w których będziemy się spotykać, będzie się stopniowo zwiększać. Mamy też nadzieję, że w drugiej połowie wakacji uda nam się powrócić do najbardziej rozpoznawalnych miejsc festiwalu czyli parków na Zdrowiu i Julianowskiego, czy do klimatycznych Stawów Stefańskiego.

Program pokazów

W tej edycji, będziemy stopniowo, z tygodnia na tydzień ujawniać kolejne sekcje tematyczne TME Polówka. Pierwsza sekcja, którą rozpoczynamy festiwal, to Quarantino. Od 1 do 9 lipca pokażemy  7 tytułów, które stworzył mistrz Quentin Tarantino. Filmem otwarcia będą Bękarty Wojny, a potem czekają nas m.in. Pulp Fiction, Kill Bill, Sin City Miasto Grzechu, Od zmierzchu do świtu, Jackie Brown czy Cztery pokoje. Kolejne siedem sekcji tematycznych będzie prezentowane polówkowiczom w kolejnych tygodniach.  Wśród nich znajdą się: Młodość, Góry, VHS, Stereo, czy oczywiście The best of!.

Zasady sanitarne

Wszystkie ograniczenia i obostrzenia są wprowadzone tylko i wyłącznie dlatego, aby zapewnić widzom możliwie najbezpieczniejszy sposób uczestniczenia w festiwalu.  Wynikają one z przepisów i zarządzeń odgórnych, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeśli tylko regulacje zostaną poluzowane, natychmiast dopasujemy do nich nasze ustalenia i regulamin.

Pierwsze seanse

1 lipca / Park Baden-Powella
Bękarty wojny
Reżyseria: Quentin Tarantino, Eli Roth
Produkcja: Niemcy, USA (2009)
Gatunek: wojenny
Czas: 153’

2 lipca / Ośrodek Kultury Górna (ul. Siedlecka 1)
Pulp Fiction
Reżyseria: Quentin Tarantino
Produkcja: USA (1994)
Gatunek: gangsterski
Czas: 154’

MD/ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: filmy, kino plenerowe, seanse, program, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Budowanie świata - Przeklęta
Wejdź za kulisy serialu "Przeklęta" w materiale "Budowanie świata" [WIDEO]

O tym, jak powstawał fantastyczny świat serialu opowiadają m.in. Katherine Langford, Daniel Sharman, Gustaf Skarsgard i Devon Terrell.

Wesele 2 - Smarzowski, Łabacz
Ruszyły zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego

Michalina Łabacz pochwaliła się rolą na Instagramie.

Miasto strachu: Nowy Jork kontra mafia
Serial dokumentalny "Miasto strachu: Nowy Jork kontra mafia" wkrótce na platformie Netflix [WIDEO]

Poznamy kulisy gangsterskich rządów w mieście w latach 70-tych.

Polecamy
Nowy pomysł na apokalipsę zombie [WIDEO]
Nowy pomysł na apokalipsę zombie [WIDEO]

W "The Girl with All the Gifts" zagrają m.in. Gemma Arterton i Glenn Close. Zobacz zwiastun!

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Budowanie świata - Przeklęta
Wejdź za kulisy serialu "Przeklęta" w materiale "Budowanie świata" [WIDEO]

O tym, jak powstawał fantastyczny świat serialu opowiadają m.in. Katherine Langford, Daniel Sharman, Gustaf Skarsgard i Devon Terrell.

Wesele 2 - Smarzowski, Łabacz
Ruszyły zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego

Michalina Łabacz pochwaliła się rolą na Instagramie.