zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Studia a praca? Łódź to idealne miasto dla pracujących studentów

czwartek, 28-07-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Rynek pracy w Polsce nieustannie się rozwija. Powstają kolejne stanowiska, które mogą zostać obsadzone nie tylko przez wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin gospodarki, ale również osoby bez większego doświadczenia. Łódź to wręcz wymarzone miasto dla studentów, którzy zdecydowali się podjąć pracę zarobkową, a tym samym usamodzielnić się i choć w części pokryć koszty swojego utrzymania. W stolicy województwa łódzkiego nie brakuje atrakcyjnych ofert pracy dla studentów. Gdzie szukać swoich szans? Podpowiadamy.

Praca w Łodzi dla studenta

Praca Łódź - nowe perspektywy dla studentów

Według statystyk dostarczanych przez powiatowe urzędy pracy, w Łodzi odsetek bezrobocia utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie i jest zbliżone do średniej krajowej. W praktyce mowa o 5,8%, co jest bardzo optymistycznym wynikiem w skali całej Polski. Jest to również bardzo dobra informacja dla studentów, którzy poszukują pracy jeszcze podczas podejmowania nauki na uniwersytecie wyższym lub świeżo upieczonych absolwentów.

Praca w Łodzi czeka na wszystkich, którzy zatrudnienia potrzebują praktycznie od ręki. Przed rozpoczęciem poszukiwań należy się jednak do nich odpowiednio przygotować. Podstawą sukcesu jest prawidłowo stworzone CV, które będzie zawierało wszelkie niezbędne informacje o edukacji, kwalifikacjach zawodowych, a także doświadczeniu. Z korzyścią zadziałają informacje o ukończonych kursach, uzyskanych certyfikatach czy też dodatkowych umiejętnościach.

Rynek pracy w Łodzi - gdzie najłatwiej znaleźć pracę?

Praca w Łodzi dla studenta? Stolica województwa łódzkiego to jedno z najbardziej perspektywicznych miast na mapie całej Polski. Pozostaje jednak pytanie, w jakich branżach najłatwiej o zatrudnienie bez większego doświadczenia na rynku pracy? Jedną z najbardziej obleganych branż, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim jest gastronomiczna. W Łodzi przybywa ofert pracy skierowanych nie tylko do kelnerów, ale również barmanów, kucharzy czy też pomocy kuchennej. Każdy, kto chce dorobić do swojego domowego budżetu pracując w lokalach gastronomicznych z pewnością znajdzie wymarzoną ofertę pracy bez większego wysiłku, np. poprzez portale ogłoszeniowe https://www.gowork.pl/praca/lodz;l.

W jakich branżach można zauważyć równie duży deficyt na pracowników sezonowych i nie tylko? O zatrudnienie warto się starać również w sektorze budowlanym oraz transportowym. Dodatkowych rąk do pracy bardzo często poszukują również zakłady włókiennicze, a także elektromaszynowe czy elektryczne. Zawodem z jednym z największych deficytów kandydatów jest również magazynier, gdzie firmy zatrudniają praktycznie każdego chętnego i to bez większego doświadczenia na podobnym stanowisku. W Łodzi nie brakuje magazynów czy hal przemysłowych, które potrzebują kompleksowej i sprawnej obsługi.

Praca w Łodzi dla studenta - zawody specjalistyczne

Doświadczenie uzyskane jeszcze na studiach w wielu przypadkach otwiera drzwi przed wielką karierą w wymarzonym zawodzie. Łódź to idealne miejsce do pokonywania kolejnych szczebli ścieżki zawodowej i budowania swojej własnej marki. Powinien pamiętać o tym każdy student, który planuje pracę w takich zawodach jak programista, ux designer czy też specjalista ds. marketingu. Praca Łódź oferuje bardzo duże możliwości w tej kwestii, dzięki czemu każdy student może rozwijać swoje umiejętności praktyczne, a tym samym zwiększyć swoje szanse na wysokie zarobki w przyszłości.

W jakich branżach w Łodzi warto szukać swojego szczęścia? Sektor usług medycznych i opiekuńczych to jedna z najjaśniejszych perspektyw na rynku pracy dla studentów z uczelni medycznych. W tak dużym mieście nie brakuje ofert pracy dla lekarzy, pielęgniarek i położnych, jak również opiekunów osób starszych. Na zatrudnienie mogą liczyć również nauczyciele. Jest to dobra informacja dla wszystkich studentów ostatniego roku studiów, którzy przygotowują się do podjęcia pracy zarobkowej i usamodzielnienia się.

Praca w Łodzi - gdzie szukać ofert pracy dla studentów?

Jednym z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów na znalezienie pracy dla studenta w Łodzi jest korzystanie z dedykowanych portali ogłoszeniowych. Intuicyjny interfejs oraz możliwość błyskawicznego przefiltrowania ofert według jasno sprecyzowanych wytycznych to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Niezależnie od tego, czy w orbicie naszych zainteresowań znajduje się jedynie praca dorywcza czy też może pełny etat z umową o pracę, w serwisach rekrutacyjnych można od ręki znaleźć zatrudnienie w wybranym zawodzie.

Jeśli nie szukanie pracy przez internet, to może powiatowe urzędy pracy? W tego typu placówkach można spodziewać się dużej różnorodności ofert i to nie tylko dla pracowników fizycznych. W pośrednictwie pracy często pojawiają się również propozycje dla wykwalifikowanych specjalistów w trakcie bądź też po skończeniu studiów wyższych na prestiżowych kierunkach. Podczas poszukiwań warto również zdecydować się na pomoc w portalach społecznościowych, gdzie istnieją dedykowane grupy stworzone z myślą o ofertach pracy dla studentów zainteresowanych zarówno zarobkiem sezonowym, jak i stałym.

Artykuł Partnera

fot. freepik.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama