zmień miasto

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi - AM, ŁódźMuzyka w dobrych rękach!

Zespoły orkiestrowe

ORKIESTRA SYMFONICZNA
Studencka Orkiestra Symfoniczna występuje kilka razy w ciągu roku akademickiego, w różnych miejscach i z różnym repertuarem, zyskując zawsze aplauz publiczności. Koncertuje w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina i w łódzkich kościołach, bierze udział w wielu wydarzeniach kulturalnych miasta i regionu. W roku akademickim 2017/2018 do tej pory zaprezentowała się m.in. w Poznaniu, Krakowie i Kielcach. Z wielkim powodzeniem wystąpiła dwukrotnie w Filharmonii Narodowej w Warszawie (2003 i 2007).

W programach koncertowych orkiestry znajdują się dzieła z wielkiego repertuaru symfonicznego, m.in.: Beethovena, Schuberta, Brahmsa, Czajkowskiego, Dvořáka, Glinki, Francka czy Rimskiego-Korsakowa oraz dzieła oratoryjne Bacha, Brucknera, Mozarta i Nowowiejskiego. Orkiestra sięga również po twórczość polskich kompozytorów współczesnych, m.in. W. Kilara, S. Moryty i S. Kaczorowskiego. Wielokrotnie towarzyszyła solistom, wykonując koncerty Beethovena, Mozarta, Brahmsa, Haydna, Rachmaninowa czy Szymanowskiego. Zespół ma w repertuarze także muzykę Bernsteina i Gershwina.

ORKIESTRA SMYCZKOWA PRIMUZ
Powstała w roku 2012 na okoliczność jubileuszu 55-lecia Katedry Instrumentów Smyczkowych. Założycielem oraz szefem artystycznym zespołu jest wybitny polski skrzypek i kameralista Łukasz Błaszczyk. W skład orkiestry wchodzą najbardziej utalentowani studenci oraz absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi. Debiut Orkiestry Kameralnej PRIMUZ był jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych roku 2012 w Łodzi.

ORKIESTRA BAROKOWA
Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi powołana  została w roku akademickim 2012/2013. Jej założycielem jest – grający na wiolonczeli barokowej – Jakub Kościukiewicz, wykładowca muzyki dawnej w łódzkiej Akademii.

Zespół składa się ze studentów Katedry Klawesynu i Muzyki Dawnej. Muzycy grają na instrumentach z epoki, bądź ich kopiach, z użyciem strun jelitowych i smyczków barokowych, w stroju a’ 415. Orkiestra wspierana jest przez studentów Katedry Instrumentów Smyczkowych oraz Wydziału Wokalno-Aktorskiego, chcących zdobyć nowe doświadczenia w pracy takiego zespołu. Repertuar Orkiestry to barokowa muzyka instrumentalna oraz wokalno-instrumentalna, poszerzana niekiedy o utwory renesansowe i wczesnoklasyczne.

KLASYCZNA ORKIESTRA DĘTA
Repertuar orkiestry jest bardzo różnorodny, a jej koncerty odbywają się kilka razy w ciągu roku. Zespół wystąpił kilkakrotnie w Filharmonii Łódzkiej podczas tradycyjnych koncertów noworocznych organizowanych przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe i Akademię Muzyczną. W maju 2013 roku zagrał trzy koncerty w ramach Niemieckiego Święta Muzyki (Deutsches Musikfest) w Chemnitz.

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Szkoły wyższe w mieście

FB dlaMaturzysty.pl reklama