zmień miasto

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi - AM, ŁódźMuzyka w dobrych rękach!

O Akademii

Akademia Muzyczna w Łodzi należy do wiodących uczelni muzycznych w Polsce. Jej historia sięga początków XX wieku. Po II wojnie światowej Uczelnia została reaktywowana i od tamtej pory niezmiennie odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu życia muzycznego miasta i regionu. Patronami Akademii są wybitni artyści urodzeni w Łodzi: słynna kompozytorka i skrzypaczka Grażyna Bacewicz oraz Kiejstut Bacewicz, jej brat, pianista-kameralista i pedagog, wieloletni rektor Uczelni.

Akademia ma swoją główną siedzibę w zabytkowym Pałacu Karola Poznańskiego, co dodaje jej uroku ponadczasowości i tworzy unikalny klimat do studiowania i koncertowania. Jednocześnie Uczelnia unowocześnia i rozbudowuje swoją infrastrukturę dla większego komfortu obecnych i przyszłych studentów. W październiku 2013 r. została uroczyście otwarta nowo wybudowana Sala Koncertowa ze znakomitą akustyką, wysokiej klasy systemem do nagłaśniania i nagrywania dźwięku, profesjonalnym studiem nagrań i bogatym zapleczem dydaktycznym. Z początkiem roku akademickiego 2014/2015 został oddany do użytku nowoczesny budynek Regionalnego Ośrodka Kultury, Edukacji i Dokumentacji Muzycznej, co znacznie przyczyniło się do poszerzenia oferty edukacyjnej i kulturalnej Uczelni.

Akademia Muzyczna w Łodzi to nowoczesna uczelnia o bogatym dorobku, otwarta na nowe formy rozwoju oraz promocji kultury i edukacji muzycznej. Wysoki poziom kształcenia w Akademii potwierdzają liczne sukcesy jej studentów i absolwentów, w tym prestiżowe stypendia oraz nagrody zdobywane na międzynarodowych i krajowych konkursach muzycznych. Bogata oferta dydaktyczna Akademii obejmuje blisko 60 specjalności na czterech wydziałach. Są to studia I stopnia (licencjackie) i II stopnia (magisterskie), a na wydziałach wykonawczych również podyplomowe i doktoranckie (III stopnia).

Akademia zapewnia swoim studentom możliwość wszechstronnego rozwoju artystycznego i zawodowego, dając szansę uczestniczenia w wielu projektach realizowanych przez zespoły artystyczne działające w Uczelni: orkiestrę symfoniczną, dwie orkiestry kameralne, orkiestrę barokową, big band i klasyczną orkiestrę dętą, dwa chóry, zespoły rytmiczne oraz „Pracownię Fizyczną”. Akademia ściśle współpracuje z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina, Teatrem Wielkim w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz innymi instytucjami kultury w mieście i regionie.

Uczelnia uczestniczy w programie ERASMUS+, co umożliwia każdemu ze studentów podjęcie nauki w ramach stypendium na jednej z ponad 60 uczelni partnerskich, m.in. we Włoszech, na Litwie, Słowacji, w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Francji i Belgii. Akademia rozwija kontakty międzynarodowe jako długoletni członek Europejskiego Stowarzyszenia Konserwatoriów i Akademii Muzycznych (AEC). Uczelnia jest również członkiem the European Opera Academy – międzynarodowej platformy edukacyjnej poświęconej sztuce operowej. Na podstawie indywidualnych umów Akademia współpracuje również z chińskimi konserwatoriami, agencjami edukacyjnymi i ośrodkami kultury (m.in. w Pekinie, Chengdu, Szanghaju i Xiamen).

Ponadto Akademia realizuje obecnie szeroko zakrojony projekt zakupu instrumentarium, w ramach którego za kwotę 20 milionów złotych zyska nowe fortepiany, instrumenty dęte drewniane i blaszane, smyczkowe, perkusyjne, instrumenty dawne (w tym dwa klawesyny), organy oraz elektroniczne instrumenty klawiszowe.
Więcej informacji na temat Uczelni znaleźć można na stronie www.amuz.lodz.pl

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Szkoły wyższe w mieście

FB dlaMaturzysty.pl reklama