zmień miasto

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi - AM, ŁódźMuzyka w dobrych rękach!

Inne zespoły

BIG BAND
Big Band aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Łodzi. Wziął udział w polskiej premierze Sacred Concert II Duke’a Ellingtona. W ramach cyklu Jazz w Pałacu koncertował w Muzeum Miasta Łodzi, grając m.in. z Michałem Urbaniakiem i amerykańskim trębaczem Garym Guthmanem. Występował również w cyklicznych koncertach Młodzi w Łodzi w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Wraz z orkiestrami: Filharmonii Świętokrzyskiej, Podlaskiej i Łódzkiej oraz solistkami – Olgą Bończyk i Urszulą Dudziak wziął udział w cyklu koncertów poświęconych pamięci Edwarda Czernego (2005/2006). W roku 2006 zespół witał Branforda Marsalisa na spotkaniu w łódzkiej Akademii podczas jego pobytu koncertowego w Łodzi. Ukoronowaniem 10-letniej działalności formacji Jacka Delonga był koncert z Janem Ptaszynem Wróblewskim (Muzeum Miasta Łodzi, 2007). W roku 2010 zespół występował m.in. w ramach koncertów i warsztatów prowadzonych przez kompozytora muzyki filmowej i laureata Emmy Award – Michaela Pattersona.

CHÓR AKADEMICKI
Składa się ze studentów trzech lat studiów I stopnia, kierunków: teoria muzyki, kompozycja, rytmika, edukacja artystyczna, fortepian, klawesyn, organy, akordeon i gitara. Dotychczas pracował pod kierunkiem m.in. Zygmunta Gzelli, Marka Jaszczaka, Andrzeja Ryłki i Jerzego Rachubińskiego, z którym przygotował wiele dzieł oratoryjnych. Chór występował wielokrotnie w ramach Festiwalu Łódzka Wielkanoc Muzyczna. Od września 2014 roku chór pracuje pod kierunkiem Dawida Bera.

Na jego repertuar składa się przede wszystkim muzyka oratoryjna. Od 2005 roku chór wykonał: Requiem Antonina Dworzaka (Orkiestra Filharmonii Lubelskiej, dyr. Tadeusz Wojciechowski), Requiem c-moll Luigiego Cherubiniego (Orkiestra Akademii Muzycznej w Łodzi, dyr. Jan Miłosz Zarzycki), Vesperae solennes de confessore W. A. Mozarta (Orkiestra Akademii Muzycznej w Łodzi, dyr. Marcin Wolniewski), Te Deum Karola Kurpińskiego i Te Deum Antonina Dworzaka (Orkiestra Akademii Muzycznej w Łodzi, dyr. Jerzy Rachubiński), Tańce połowieckie z opery Kniaź Igor Aleksandra Borodina (Orkiestra Akademii Muzycznej w Łodzi, dyr. Jan Miłosz Zarzycki) oraz koncert pt. Najpiękniejsze chóry operowe świata – od Verdiego do Webbera w Filharmonii Łódzkiej, z muzyką G. Verdiego, P. Mascagniego, G. Donizettiego, B. Smetany, A. Borodina, J. Bocka, A. Lloyd Webbera (dyr. Jerzy Rachubiński). W marcu 2010 roku połączone Chóry Akademii Muzycznej w Łodzi i Zespołu Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi wystąpiły wspólnie z Orkiestrą AM i solistami w ramach Festiwalu „Łódzka Wielkanoc Muzyczna”, wykonując Mszę f-moll Antona Brucknera; dyrygował Tadeusz Wojciechowski. W kwietniu 2011 roku te same zespoły pod kierunkiem Andrzeja Straszyńskiego wykonały dwukrotnie oratorium Znalezienie Świętego Krzyża op. 14 Feliksa Nowowiejskiego: podczas Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Łódzka Wielkanoc Muzyczna” oraz na finał XI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki.

PRACOWNIA FIZYCZNA
Jest grupą założoną przez Jacka Owczarka w lutym 2009 roku w Łodzi. Bazując na improwizacji i technikach tańca współczesnego, członkowie Pracowni sięgają po różnorodne formy ruchu i środki wyrazu, starając się jak najpełniej eksplorować możliwości własnego ciała. Głównym polem działania grupy jest proces twórczy. W przestrzeni wymiany i realizacji tak indywidualnych, jak i wspólnych pomysłów, powstają spektakle i inne zdarzenia sceniczne. Tancerze Pracowni są również pedagogami tańca, którzy stale współpracują z teatrami i instytucjami kultury w całym kraju.

CHÓR GOSPEL
Jest to najmłodszy zespół Uczelni, który działa od października 2017 roku pod kierownictwem artystycznym Brianna Fentressa, urodzonego w Detroit (USA) producenta muzycznego, wokalisty, założyciela poznańskiego chóru Gospel „Regeneration”, z którym pracował przez 5 lat. W skład chóru gospel wchodzą studenci specjalności musical i wokalistyka estradowa. Zespół ma na swoim koncie kilka występów w różnych instytucjach na terenie miasta.

Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Szkoły wyższe w mieście

FB dlaMaturzysty.pl reklama