Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

WOŚP
21. Finał WOŚP 2013 w Łodzi - program

21. Finał WOŚP 2013 w Łodzi - program

  • 2013-01-13
  • Łódź

Opis

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2013 - program w Łodzi

Działania na ul.  Piotrkowskiej przy scenie XXI WOŚP – Piotrkowska 94 -96

Sztab przy 44 Gimnazjum, redakcji Tygodnika ANGORA i Straży Miejskiej w Łodzi

14.00 – 20.00
Centrum Ratownictwa Medycznego  FocusMED      Karetka na ul. Piotrkowskiej 94 – pokazy technik ratujących życie

14.00 – 16.00.
Wielka szarża na Piotrkowskiej, \przemarsz koni  największy od lat 70., poprzedzony opowieścią senatora Bonisławskiego na temat związku Łodzi z końmi. Trasa przemarszu: od Al. Schillera  - Piotrkowską – Plac Wolności Piotrkowska – Al. Schillera                                        
Po zakończeniu przejazdy bryczkami, jazda na kucykach i podkowy na szczęście

14 – 19.00
Wioska Słowian i Wikingów (namioty i walki zlokalizowane w Pasażu Rubinsteina)                                     
Walki: kręgi, zabawa w króla. Zabawy plebejskie czyli mur tarcz plus bieg wojownika.

9.00 - 20.00
Grupa rekonstrukcyjna  (Piotrkowska 94),      
pokaz wozu bojowego  (Honker, repliki broni oraz sprzętu  i oporządzenia wojskowego, w namiocie wyświetlanie filmów i slajdów związanych z zainteresowaniem wystawiających, serwowanie herbaty)

14.00 – 20.00 Aukcja AUDI A3 z pełnym bakiem na weekend od firmy Idczak

Na wolontariuszy jak zwykle w redakcji Tygodnika ANGORA czeka gorąca herbata i słodycze

KONCERT W OKNIE REDAKCJI TYGODNIKA ANGORA
I PIĘTRO PIOTRKOWSKA 94

15.00 – 15.30   Anna Miksa, Latające Babcie

15.30 – 16.00      SWEET & HOT JAZZBAND
 
Jest grupą znakomitych muzyków instrumentalistów, współpracujących z Łódzkim Domem Kultury. Są doskonałymi interpretatorami jazzu tradycyjnego, a każdy z nich jest wirtuozem gry solowej, potwierdzającym swoją sprawność w improwizacji instrumentalnej. Ich wspólne muzykowanie trwa od wielu lat; jak mówią o sobie „ośmiu panów bawi się uprawianiem muzyki jazzowej z lat 20. – do 40.ubiegłego wieku”. Każdy doskonali warsztat, wnosi swoją indywidualność, a jednocześnie zyskuje coś dla siebie. Muzycy stale poszukują odpowiedniej formy podania słuchaczowi tej wesołej i na wskroś tanecznej muzyki. I dzisiaj, choć traktują swoje granie jako zabawę, coraz częściej znajdują wiernych słuchaczy zarówno wśród ludzi wspominających dawne hałaśliwe jazzbandy, jaki wśród ich wnuków. SWEET & HOT JAZZBAND, to jeden z dwóch łódzkich zespołów podtrzymujących przedwojenne tradycje muzycznej jazzowej Łodzi.

16.00 – 16.30 NIEBONIE
 
Grupa NieBoNie powstała w 1999 roku w Zduńskiej Woli. Dwa lata później muzycy podpisali kontrakt fonograficzny z Universal Music Polska i wydali swój debiutancki album pt.: „Niebonie”. Na krążku znalazło się trzynaście rockowych kompozycji w tym dwa single „Tyle radości w nas” i „Panie prezydencie”, do których powstały teledyski. Utwory te trafiały również na listy przebojów wielu rozgłośni radiowych oraz na ścieżkę dźwiękową polskiej komedii kryminalnej „Lawstorant" w reżyserii Mikołaja Haremskiego.

Druga płyta NieBoNie z 2007 roku zatytułowana „Niebezpieczny zespół" to kolejne trzynaście rockowych pozycji i dwa single radiowe oraz teledyski - „Wab milion bab” i „Daję Ci Miłość”. Podczas trasy koncertowej tego wydawnictwa grupa odwiedziła największe polskie miasta i zagrała blisko pięćdziesiąt koncertów. Trzecia płyta NieBoNie zatytułowana „Rock’n’roll da rade” ukazała się w listopadzie 2012 roku.

16.30 – 17.00      Zespół akordeonistów Straży Pożarnej w Andrespolu
 
Zespól został założony w listopadzie 2007 r. przez Janusza Strzemińskiego. Działa przy OSP Andrespol i Gminnym Domu Kultury w Wiśniowej Górze. 11 instrumentalistów po mistrzowsku wykonuje muzykę ludową, taneczną i biesiadną czyli do słuchania, tańczenia i śpiewania.

17.00 – 17.30    Zespół Muzyki i Tańca Cygańskiego CZTERY STRUNY SKRZYPIEC
 
Zespół tworzą zawodowi muzycy, tancerze, których pasją jest popularyzowanie folkloru cygańskiego. Dokumentują i opracowują artystycznie autentyczny folklor cygański, widząc w nim źródło inspiracji do działań twórczych.  Ich koncerty przyjmowane są przez publiczność bardzo spontanicznie. Brzmienie kapeli cygańskiej, oryginalność kompozycji, melodyjność piosenek w połączeniu z dużym ładunkiem ekspresji wykonawczej dość szybko i skutecznie „porywają” widza,  budząc emocje bądź refleksje. Muzyka jest niepowtarzalna, a oryginalne cygańskie pieśni oraz tańce w magiczny sposób działają na nasze zmysły powodując wyjątkową łatwość percepcji. Dziś jedynie starsze pokolenie pamięta, charakterystyczny odgłos  końskich kopyt oraz stukot kół drewnianych wozów, barwnych cygańskich taborów podążających przez polskie miasta i wsie. Folklor cygański kojarzony jest głównie z oryginalną muzyką, tańcami oraz wielobarwnymi strojami.                                   
Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Paweł Dondziak. Inicjatywa powstania Zespołu oraz jego artystyczny program zyskały duże uznanie Romana Chojnackiego - prezesa Związku Romów Polskich. Zespół działa przy Łódzkim Domu Kultury.

17.30 – 18.00     Basia Droździńska

Barbara Droździńska pochodzi z dawnych polskich kresów wschodnich, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Mińsku w klasie fortepianu i jedną z najlepszych w Polsce wykonawczyń repertuaru rosyjskiego, białoruskiego i ukraińskiego. Dysponuje wspaniałym ponad dwuoktawowym głosem pozwalającym jej śpiewać trudny i różnorodny repertuar. Usłyszymy ballady i romanse rosyjskie.

18.00 -18.30       Marta Dobrowolska – wokalistka pop   
   
Marta Dondziak  Dobrowolska wokalistka zespołu Fresh z Łodzi .
Zaśpiewa covery z repertuaru Teatru  Buffo, Toni  Braxton, Lady Gaga, Boney M.
 
18.30 – 19.00     18-letnia skrzypaczka Ola Lepa

W dzisiejszych czasach młode pokolenie coraz częściej wyraża siebie poprzez muzykę . Jedną z tych osób jest Ola Lepa uczennica szkoły muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi na ul. Sosnowej 9. Oli przygoda z muzyką zaczęła się już 11 lat  temu. Swój pierwszy występ zagrała w wieku siedmiu lat w filharmonii łódzkiej na „Spotkaniu z nutką” . Fascynuje ją muzyka poważna, choć do tej pory przyznaje, iż genialnym pomysłem było stworzenie swego rodzaju odskoczni od codzienności, czyli granie KLASYKI INACZEJ... Gra utwory z różnych epok w nowoczesnych aranżacjach np. "Virus Beethowen" "Cotton Eyed Joe" Toss the Feathers""love is Blue""Storm" itd.....oraz własne kompozycje "Spacer po niebie" „Zawsze razem". W lipcu 2012r  wystąpiła z Michałem Urbaniakiem znakomitym skrzypkiem jazzowym . Obecnie jest w klasie maturalnej...

19.00 -  19.30     HAPPY OLD BOYS
 
Działający przy Łódzkim Domu Kultury Zespół Jazzu Tradycyjnego składający się z muzyków o bogatym doświadczeniu zawodowym. Wrażliwość muzyczna, doskonała technika gry, umiejętność improwizacji oraz wielka pasja z jaką od lat rozwijają swoją działalność artystyczną, niewątpliwie stanowią o atrakcyjności zespołu. Ich repertuar jest rozległy i obejmuje najpopularniejsze kompozycje jazzu nowoorleańskiego. Dixielandowe brzmienie Old Boys'ów jest niezwykle gorąco przyjmowane przez publiczność, która żywiołowo reaguje w trakcie koncertów odbywających się w kraju i za granicą. Zespół występował w Teatrze Wielkim w Łodzi, Teatrze Muzycznym, realizował nagrania dla regionalnej TVP, jest również laureatem konkursów krajowych. Jazz tradycyjny, który wykonują, jest zjawiskiem posiadającym swój niezwykły uniwersalizm, polegający na ciągłej nim fascynacji różnych pokoleń.

19.30 – 20.00 Swingująca Daniela

Daniela - obywatelka świata śpiewająco zamieszkuje w Polsce i w Australii. Wokalistka swingująca, kochająca jazz, bluesa i wszelką dobrą muzykę. Danielę nazywają polską Ellą Fitzgerald i Luisem Armstrongiem w spódnicy, z racji swojego murzyńskiego głosu i wrodzonego talentu, który pozwolił jej pokazać się z każdej strony wokalnej, od niskiego ostrego głosu z tzw. "chrypką", po delikatny liryczny, odmienny od tego który posiada.
20.00 – Światełko do nieba.  

-----
Informacja dla sztabów:
Organizujesz imprezę w ramach WOŚP w 2013 roku? Jesteś szefem lub członkiem sztabu i posiadasz informacje na temat programu WOŚP w Łodzi?
Napisz do nas: wosp@dlastudenta.pl
Opublikujemy program wszystkich wydarzeń w ramach 21 Finału Wielkiej Orkiestry w Łodzi.

Gramy z Wami kolejny rok!

Polecamy
Ostatnio dodane
WOŚP Sopot 2024
Poznaliśmy ostateczny wynik 32. Finału WOŚP. Ile zebrano?

Zbierano na sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

32. Finału WOŚP kwota deklarowana
Kwota deklarowana 32. Finału WOŚP już na koncie fundacji

Ostateczny wynik 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie ogłoszony 27 marca.

Popularne
I Ty możesz pomóc
I Ty możesz pomóc

Od momentu pierwszej zbiórki Fundacja przeszła prawdziwą metamorfozę, w związku z czym obecnie każdy z wolontariuszy zbierając pieniądze na rzecz Finału musi to robić zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę
Jurek Owsiak - Ten facet ma głowę

Jurek Owsiak to rodowity gdańszczanin. Z wykształcenia witrażysta i psychoterapeuta. Od wielu lat interesuje się muzyką i organizacją koncertów muzycznych (m.in. Letnia zadyma w środku zimy, Jarocin Festival).

XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008
XVI Finał WOŚP - 13 stycznia 2008

13 stycznia 2008 roku dopisało wszystko; była piękna pogoda, było mnóstwo imprez towarzyszących w całym kraju, była szalona podróż Jurasa czyli Hel, Gdańsk, Wrocław, Kraków, Warszawa - to całkiem fajna trasa!