Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Poskromienie złośnicy

Poskromienie złośnicy

(Teatr im. S. Jaracza, Łódź)

Poskromienie złośnicy
 

Opis spektaklu

Bogaty kupiec Baptysta ma dwie urodziwe córki. Do łagodnej Bianki wzdycha rój wielbicieli, natomiast jej starszą siostrę, Katarzynę, młodzieńcy omijają z daleka, zrażeni jej ciętym językiem i złośliwością. Chytry ojciec, jako warunek poślubienia młodszej, stawia zamążpójście starszej córki. Czyżby obu pannom groziło staropanieństwo?! Zalotnicy młodszej nie tracą nadziei, zwłaszcza gdy w mieście pojawia się nieustraszony Petruccio . Młodzian ów podjął właśnie zamiar poślubienia posażnej panny. Nie zniechęcają go opowieści o nieznośnej Kasi. Postanawia się ożenić i uczynić ze złośnicy potulną małżonkę.

Prapremiera "Poskromienia złośnicy" odbyła się w Londynie w 1594 roku. Inspiracją dla Szekspira była komedia Lodowica Ariosta pt. "Domniemani". Opowieść o sekutnicy, którą ujarzmił sprytny młodzieniec została wzbogacona i rozbudowana o historię nietypowego podboju miłosnego, w którym tak naprawdę nie wiadomo, kto jest zwycięzcą , a kto zwyciężonym, kto poskromicielem, a kto poskromionym. Jedno jest pewne: prawdziwą triumfatorką okazuje się miłość.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.
FB dlaMaturzysty.pl reklama