Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

My Fair Lady

Frederick Loewe

My Fair Lady

(Teatr Wielki, Łódź)

My Fair Lady
Czas trwania: 195 min.
Autor sztuki: Frederick Loewe
Premiera: 2009-10-02
Reżyseria: Maciej Korwin
 

Opis spektaklu

Na scenie łódzkiej opery można wreszcie oglądać jeden z najbardziej znanych i klasycznych musicali na świecie. „My Fair Lady" powstało w 1956 r, na motywach „Pigmaliona" George'a Bernarda Shawa. Autorem libretta jest Alan Jay Lerner, a muzyki - Frederick Loewe. Musical grano przedpremierowo w Schubert Theatre w New Haven, a następnie od 15 lutego 1956 r. przez cztery tygodnie wystawiany był w Erlanger Theatre w Filadelfii. Jego broadwayowska premiera miała miejsce 15 marca 1956 r. w Mark Hellinger Theatre, gdzie odbyło się 2717 przedstawień (rekordowa na owe czasy liczba). W 1964 r. powstała nagrodzona ośmioma Oscarami adaptacja filmowa „My Fair Lady"z Audrey Hepburn i Reksem Harrisonem w rolach głównych.

Akcja spektaklu dzieje się w XIX-wiecznym Londynie, gdzie językoznawca, prof. Higgins, zakłada się z przyjacielem, że przemieni uliczną kwiaciarkę w damę z wyższych sfer. Obiektem eksperymentu staje się nieokrzesana Eliza Doolittle.

Musical „My Fair Lady" od wielu lat uznawany jest za największy światowy sukces w swoim gatunku, a piosenki takie jak „Przetańczyć całą noc", „Tak chciałbym", „Tę ulicę znam" czy „Jeden mały szczęścia łut" na trwałe weszły na listę szlagierów.
 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama