Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Człowiek z La Manchy

Człowiek z La Manchy

(Teatr Muzyczny, Łódź)

Człowiek z La Manchy
Premiera: 1998-05-30
Reżyseria: Waldemar Zawodziński
Muzyka: Mitchell Leigh
 

Opis spektaklu

Historia o błędnym rycerzu Don Kichocie z Manchy to jedna z najpiękniejszych legend Europy. To także jedna z najbardziej wzruszających opowieści o mądrości i głupocie,  marzeniach i rzeczywistości, o teatrze i życiu. Wielokrotnie adaptowana dla sceny i filmu stała się również kanwą libretta Dale`a Wassermana do musicalu „Człowiek z La Manchy".

Don Kichot wydaje się być na początku tylko wariatem, a jego służący Sancho Pansa - tylko wiejskim prostakiem, ulegającym dziwactwom umysłu swojego pana.  Z czasem stają się nierozłączni, połączeni w szlachetnie absurdalnych dążeniach. Don Kichot uosabia wzniosłe poczucie sprawiedliwości i umiłowanie szlachetności, a jego sługa - wrodzony zdrowy rozum. W ich wzajemnych stosunkach znajdziemy dwa archetypy, tkwiące w każdym z nas: duchowość i cielesność, ascetyzm i zmysłowość. 

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.
FB dlaMaturzysty.pl reklama