Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Brancz

Juliusz Machulski

Brancz

(Teatr Powszechny, Łódź)

Brancz
 

Opis spektaklu

Sztuka autora kultowych filmów m.in.: Vabank, Seksmisja, Kingsajz, Deja vu i Kiler, to trzecia - po „Next ex” i „Matce brata mojego syna” - komedia napisana przez Machulskiego specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi. Autor, który po prapremierach swoich sztuk na scenie Powszechnego zrealizował je również w Teatrze Telewizji, podkreślał wielokrotnie, że jego „teatralną matką” jest Ewa Pilawska i jej autorski projekt Polskiego Centrum Komedii, dzięki którym zaczął on pisać dla sceny. Na tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych prezentowana była napisana i wyreżyserowana przez niego w Teatrze Starym w Lublinie sztuka „Machia”, a obecnie pracuje on nad kolejnym spektaklem dla Teatru Telewizji.  „Brancz”, którego prapremiera odbędzie się na Małej Scenie Teatru Powszechnego, to jak sam mówi „komedia świąteczna w dwóch aktach”. Machulski po raz kolejny sięga do opowieści o rodzinie, tym razem pretekstem staje się spotkanie przy wielkanocnym stole.

Ślub to najważniejszy dzień w życiu. Każda dziewczynka już od najmłodszych lat snuje wizje tego, jak będzie on wyglądał, kto stanie u jej boku, jaką będzie miała suknię i kto poprowadzi ją do ołtarza… Tylko co będzie, jeśli okaże się, że to wcale nie będą najtrudniejsze decyzje, przed jakimi stanie?

Tytułowy brancz to nie tylko spotkanie w eleganckiej restauracji, by powiadomić rodzinę o zaręczynach. To także możliwość zebrania wszystkich jej członków w jednym miejscu i przeprowadzenia z nimi poważnych rozmów.

Na scenie zobaczycie Państwo: Wandę Neumann, Barbarę Połomską, Katarzynę Grabowską, Aleksandrę Listwan, Karolinę Łukaszewicz, Damiana Kulca, Artura Zawadzkiego i Krzysztofa Franieczka.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Energia pomarańczy w pielęgnacji ciałaWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z zawartością naturalnego masła pomarańczowego.
FB dlaMaturzysty.pl reklama