Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Presja nowych technologii w spektaklu "Dziewczyna jak ta" Teatru Powszechnego w Łodzi

2017-06-07

8 czerwca na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi odbędzie się prapremiera spektaklu „Dziewczyna jak ta” w reż. Andrzeja Jakubasa. To kolejna prapremiera w ramach autorskiego cyklu dyrektor Ewy Pilawskiej – „Dziecko w sytuacji”.

Dziewczyna jak taSpektakl został zrealizowany wcześniej w cyklu „Teatru dla niewidomych i słabo widzących” – premiera w reż. Ewy Pilawskiej odbyła się 24 maja 2017 r. Sztuka Evana Placeya adresowana jest do młodzieży. Przedstawienie opowiada o presji, jaką nowe technologie wywierają na młodych ludzi, jakie zagrożenia czyhają na nich w sieci i jak internetowy hejt potrafi zniszczyć człowieka. Przedstawieniu będą towarzyszyć warsztaty teatralne.

Czerwcowe premiery w ramach „Dziecka w sytuacji” są szczególne – Teatr Powszechny nie zaprasza na nie „VIP-ów”. Na premierze na widowni zasiadają młodzi ludzie z domów dziecka, ośrodków wychowawczych, ośrodków socjoterapii, którzy ze względu na ograniczenia finansowe lub trudną sytuację życiową nie mogą przychodzić do teatru. Mogą oni kupić bilety za symboliczną złotówkę.

Błysk, Klik, Tweet, Lajk i jesteś gwiazdą! Błysk, Klik, Tweet, Lajk i nie ma Cię! Internet daje możliwości. Internet może wszystko. "Dziewczyna jak ta" Evana Placeya to opowieści o presji jaką nowe technologie wywierają na młodych ludzi. Co nastolatki są stanie zrobić, by sprostać oczekiwaniom innych, by być zaakceptowanym, by być popularnym? Jakie zagrożenia czyhają na młodych ludzi w sieci i o tym, jak internetowy hejt potrafi zniszczyć człowieka. Ale to przede wszystkim opowieść o przyjaźni. Czy rzeczywiście przetrwa wszystko?

Realizatorzy

Autor: Evan Placey

Reżyseria: Andrzej Jakubas

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Ruch sceniczny: Katarzyna Kostrzewa

Światło: Łukasz Broniewski

Współpraca muzyczna: Bartosz Adamiak

Obsada: Małgorzata Goździk, Katarzyna Grabowska, Karolina Krawczyńska, Karolina Łukaszewicz

ip

fot. Kasia Chmura/materiały prasowe

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama