Sztuka
X

X

  • 2018-03-09, , godzina 19:00, do 2018-03-23
  • Galeria Olimpus, al. Kościuszki 24 , Łódź

Opis

X - Wystawa wybranych prac finalistów i laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii w dialogu z obrazem Kompozycja (1978) Antoniego Starczewskiego.

Artyści biorący udział w wystawie [x]: Karolina Bielawska, Matìj Frank, Natalia Jamróz, Ewa Kasperek, Magdalena Łazarczyk, Antoni Starczewski, Katarzyna Szymkiewicz, Piotr Urbaniec, Xavery Wolski, Marcin Zawicki

Łódzka wystawa [x] łączy ze sobą dwie na pozór odległe perspektywy - pokoleniowe i czasowe - gdzie równoprawny głos mają przedstawiciele jednej i drugiej strony. Projekt jest także doskonałą okazją, żeby zapoznać się z niecodziennym sposobem widzenia świata przez młodych twórców.

Na wystawie w Galerii Olimpus zobaczymy wybrane prace finalistów i laureatów konkursu Artystyczna Podróż Hestii zestawione z Kompozycją (1978) Antoniego Starczewskiego, która w kontekście prac młodych, współczesnych artystów staje się kluczem do przypatrywania się rytmowi jako kategorii tworzenia. Przewodni motyw wystawy [x] jest kluczowym pojęciem dla polskiej sztuki awangardowej, która swoją kolebkę ma właśnie w Łodzi.

Ostatnio dodane
The KutiMangoes - 7. Katowice JazzArt Festival
Zbliża się 7. Katowice JazzArt Festival

W głównym programie zaplanowano 13 koncertów, ale to oczywiście nie wszystko.

Kupony i kody rabatowe
Konkurs Ziaja