Sztuka
Patrycja Nurkan. Selfies

Patrycja Nurkan. Selfies

  • 2017-05-11, , godzina 18:00, do 2017-05-27
  • Galeria FF, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, Łódź

Opis

Internet i media społecznościowe w coraz większym stopniu wpływają na nasze życie i codzienne zachowania, a zdjęcia selfie stały się sposobem zaspokajania potrzeb psychospołecznych, co czyni je ciekawym zjawiskiem dla socjologa [jestem z wykształcenia też socjologiem] i nieograniczonym źródłem inspiracji dla artysty.

Każdego dnia powstają ok. 93 miliony selfie, a publikacja tych zdjęć daje użytkownikom Sieci możliwość komunikacji ze światem i realizacji potrzeby ekspresji. To zjawisko kulturowe jest istotną płaszczyzną powstawania sztuki, dlatego stało się przedmiotem moich przemyśleń i podłożem powstania cyklu Selfies.

Prezentowane prace są abstrakcyjnymi portretami wymyślonych postaci. Bezpośrednim bodźcem, który zapoczątkował cykl, było moje własne selfie, którego malarska interpretacja zachęciła mnie do rozwinięcia tego tematu. Inspiracją do powstania obrazów były zdjęcia publikowane w Internecie, które stały się bazą do eksperymentów twórczych. Efektem jest cykl obrazów olejnych – moich wyobrażeń i interpretacji nowoczesnej fotografii autoportretowej.

Mapa

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.