Sztuka
Patrycja Nurkan. Selfies

Patrycja Nurkan. Selfies

  • 2017-05-11, , godzina 18:00, do 2017-05-27
  • Galeria FF, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, Łódź

Opis

Internet i media społecznościowe w coraz większym stopniu wpływają na nasze życie i codzienne zachowania, a zdjęcia selfie stały się sposobem zaspokajania potrzeb psychospołecznych, co czyni je ciekawym zjawiskiem dla socjologa [jestem z wykształcenia też socjologiem] i nieograniczonym źródłem inspiracji dla artysty.

Każdego dnia powstają ok. 93 miliony selfie, a publikacja tych zdjęć daje użytkownikom Sieci możliwość komunikacji ze światem i realizacji potrzeby ekspresji. To zjawisko kulturowe jest istotną płaszczyzną powstawania sztuki, dlatego stało się przedmiotem moich przemyśleń i podłożem powstania cyklu Selfies.

Prezentowane prace są abstrakcyjnymi portretami wymyślonych postaci. Bezpośrednim bodźcem, który zapoczątkował cykl, było moje własne selfie, którego malarska interpretacja zachęciła mnie do rozwinięcia tego tematu. Inspiracją do powstania obrazów były zdjęcia publikowane w Internecie, które stały się bazą do eksperymentów twórczych. Efektem jest cykl obrazów olejnych – moich wyobrażeń i interpretacji nowoczesnej fotografii autoportretowej.

Mapa

Ostatnio czytane
Wybitne prace polskiego grafika podbijają sieć
Wybitne prace polskiego grafika podbijają sieć

Polski grafik Paweł Kuczyński błyskotliwie używa narzędzia satyry, aby opisać mechanizmy rządzące dzisiejszym społeczeństwem, polityką oraz relacjami międzyludzkimi.

Muzeum Browaru w Żywcu świętuje: 750 tys. odwiedzających
Muzeum Browaru w Żywcu świętuje: 750 tys. odwiedzających

Muzeum Browaru w Żywcu funkcjonuje od 8 lat i od początku istnienia cieszy się niesłabnącym powodzeniem, nie tylko wśród amatorów piwnego trunku.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Konkurs Ziaja