Sztuka
'Motyw Ukryty" - Izabela Maciejewska

'Motyw Ukryty" - Izabela Maciejewska

  • 2017-05-13, do 2017-05-27
  • Galeria Imaginarium, ŁDK, ul. Traugutta 18 , Łódź

Opis

Wystawa Izabeli Maciejewskiej w Galerii Imaginarium to gratka nie tylko dla miłośników sztuki współczesnej, którzy lubią być aktywizowani przez artystów, ale również dla wnikliwych badaczy sztuki dawnej, bowiem punktem wyjścia dla artystki stała się tu grafika Rembrandta „Pejzaż z trzema drzewami”.

Na wystawie w Galerii Imaginarium Maciejewska nie tylko pokazuje wyniki własnego artystycznego śledztwa – na wystawie będzie można zobaczyć prace artystki wykonane w oparciu o dokumentację „Pejzażu z trzema drzewami” w tym po raz pierwszy wideo rejestrujące akcję przeprowadzoną w Amsterdamie w 2016 r. Swoje miejsce znajdą również prace powstałe w wyniku dalszych poszukiwań. Artystka kieruje tu pytanie o motyw ukryty przede wszystkim do odbiorców. Dzieli się z nimi wynikami przeprowadzonego przez siebie dochodzenia, ale przede wszystkim prowokuje do sformułowania własnych wniosków, stawiając pytanie o obiektywność percepcji. Dużą część wystawy zajmie rozwijająca się w czasie jej trwania instalacja, której ostateczny kształt zależeć będzie od aktywności osób zwiedzających ekspozycję, bowiem podczas trwania wystawy powstawać będą także nowe elementy pracy.   

Mapa

Ostatnio czytane
Wybitne prace polskiego grafika podbijają sieć
Wybitne prace polskiego grafika podbijają sieć

Polski grafik Paweł Kuczyński błyskotliwie używa narzędzia satyry, aby opisać mechanizmy rządzące dzisiejszym społeczeństwem, polityką oraz relacjami międzyludzkimi.

Muzeum Browaru w Żywcu świętuje: 750 tys. odwiedzających
Muzeum Browaru w Żywcu świętuje: 750 tys. odwiedzających

Muzeum Browaru w Żywcu funkcjonuje od 8 lat i od początku istnienia cieszy się niesłabnącym powodzeniem, nie tylko wśród amatorów piwnego trunku.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Konkurs Ziaja