Sztuka
'Motyw Ukryty" - Izabela Maciejewska

'Motyw Ukryty" - Izabela Maciejewska

  • 2017-05-13, do 2017-05-27
  • Galeria Imaginarium, ŁDK, ul. Traugutta 18 , Łódź

Opis

Wystawa Izabeli Maciejewskiej w Galerii Imaginarium to gratka nie tylko dla miłośników sztuki współczesnej, którzy lubią być aktywizowani przez artystów, ale również dla wnikliwych badaczy sztuki dawnej, bowiem punktem wyjścia dla artystki stała się tu grafika Rembrandta „Pejzaż z trzema drzewami”.

Na wystawie w Galerii Imaginarium Maciejewska nie tylko pokazuje wyniki własnego artystycznego śledztwa – na wystawie będzie można zobaczyć prace artystki wykonane w oparciu o dokumentację „Pejzażu z trzema drzewami” w tym po raz pierwszy wideo rejestrujące akcję przeprowadzoną w Amsterdamie w 2016 r. Swoje miejsce znajdą również prace powstałe w wyniku dalszych poszukiwań. Artystka kieruje tu pytanie o motyw ukryty przede wszystkim do odbiorców. Dzieli się z nimi wynikami przeprowadzonego przez siebie dochodzenia, ale przede wszystkim prowokuje do sformułowania własnych wniosków, stawiając pytanie o obiektywność percepcji. Dużą część wystawy zajmie rozwijająca się w czasie jej trwania instalacja, której ostateczny kształt zależeć będzie od aktywności osób zwiedzających ekspozycję, bowiem podczas trwania wystawy powstawać będą także nowe elementy pracy.   

Mapa

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.