Sztuka
Mój pejzaż - wernisaż wystawy

Mój pejzaż - wernisaż wystawy

  • 2017-11-17, , godzina 17:00
  • wstęp wolny
  • Muzeum Fabryki w Manufakturze Drewnowska 58, Łódź

Opis

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Mój pejzaż” Sylwii Baranowskiej, który odbędzie się w Muzeum Fabryki 17 listopada 2017 r. o godz. 17.00.

Sylwia Baranowska to absolwentka PWSSP w Łodzi na Wydziale Włókienniczym w Katedrze Ubioru. Uczestniczka indywidualnych i zbiorowych pokazów ubioru unikatowego, współpracowała z wieloma galeriami. Zawodowo związana z przemysłem odzieżowym, prezentowała kolekcje na targach w kraju i zagranicą. Uczestniczyła w plenerach i wystawach, m. in. w Muzeum Fabryki,

III Ogólnopolskiej Wystawie Tkaniny Unikatowej, X Ogólnopolskiej Wystawie Miniatury Tkackiej.

Tematem zaprezentowanych prac jest pejzaż przedstawiony w abstrakcyjnej formie. Prace powstały w oparciu o wykadrowany fragment natury. Nie zależało mi na dokładnym oddaniu rzeczywistości. Prace są zapiskami emocji, nastroju, a światło i przestrzeń to elementy kształtujące ich powierzchnię. To nie realistyczne podejście do tematu, lecz zapis wrażeń inspirowanych otaczającą mnie rzeczywistością, z jej różnorodnością kształtów, kolorów i faktur, które poruszyły moją wyobraźnię i dały zamknąć się w małej formie tkaniny unikatowej [Sylwia Baranowska].

 

Ostatnio czytane
Zmarł twórca komiksu "Kajko i Kokosz"
Zmarł twórca komiksu "Kajko i Kokosz"

15 listopada w Sopocie w wieku 74 lat zmarł Janusz Christa, najbardziej znany twórca polskiego komiksu, autor m.in. kultowego cyklu "Kajko i Kokosz".

Premiera "Hrabi Dracula"
Premiera "Hrabi Dracula"

"Hrabi Dracula" to drugi program kabaretu HRABI po świetnie przyjętej "Terapii", który ukazuje się na DVD. Program jest straszny, ale przede wszystkim - musimy Was ostrzec - tam ś m i e s z y.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Polecamy