Sztuka

Modulo

  • 2017-01-13, , godzina 18:00, do 2017-02-18
  • Galeria Stara, Łódzki Dom Kultury ul. Traugutta 18, Łódź

Opis

Już 13 stycznia zapraszamy na wernisaż wystawy Maksyma Ostrowskiego. Prace są autorskim komentarzem artysty na temat otaczającego świata. Wystawę będzie można oglądać od wtorku do soboty aż do 18 lutego 2017r. w godzinach 14:00-16:00.

Abstrahowanie rzeczywistości czy urzeczywistnienie abstrakcji? Prace Maksyma Ostrowskiego charakteryzuje płaszczyznowość. Obwiedzione wyraźnym konturem, budzą skojarzenia ze znanymi z codziennego otoczenia formami: architekturą, meblami, sztalugami, mapami. Ich nieco ciężki charakter równoważą fragmenty gęsto pokryte drobnymi elementami abstrakcyjnymi. Z płaskich elementów w pracach artysty wyłania się swoista, fascynująca przestrzeń. Mimo tego, że złożona z pełniących funkcje utylitarne form wytworzonych przez człowieka, to jednak w pewien sposób nieprzyjazna i obca, zgeometryzowana i zdominowana przez technikę. 

Mapa

Ostatnio czytane
Życie obrazem pisane
Życie obrazem pisane

Dzielenie się przeżyciami, wrażeniami, emocjami jest zakorzenione głęboko w ludzkiej naturze. Co do tego, że pokazywanie swoich fotografii innym sprawia ogromną satysfakcję nie może być wątpliwości.

Freestylowy Ratusz
Freestylowy Ratusz

Setki zielonych balonów, bannery, żółte taśmy, taniec i muzyka – w takich warunkach, 15 lipca, w sali sesyjnej cieszyńskiego Ratusza odbywało się spotkanie wolontariuszy Festiwalu Kultury Freestylowej i Ekstremalnej znanego jako Freestyle City Festival z wiceburmistrzem Cieszyna, Janem Matuszkiem.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Konkurs Ziaja