Zmień miasto
Sztuka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Patrycja Nurkan. Selfies

Kiedy2017-05-11 godzina 18:00
Do kiedy2017-05-27
GdzieGaleria FF, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18
Łódź
Patrycja Nurkan. Selfies

Internet i media społecznościowe w coraz większym stopniu wpływają na nasze życie i codzienne zachowania, a zdjęcia selfie stały się sposobem zaspokajania potrzeb psychospołecznych, co czyni je ciekawym zjawiskiem dla socjologa [jestem z wykształcenia też socjologiem] i nieograniczonym źródłem inspiracji dla artysty.

Każdego dnia powstają ok. 93 miliony selfie, a publikacja tych zdjęć daje użytkownikom Sieci możliwość komunikacji ze światem i realizacji potrzeby ekspresji. To zjawisko kulturowe jest istotną płaszczyzną powstawania sztuki, dlatego stało się przedmiotem moich przemyśleń i podłożem powstania cyklu Selfies.

Prezentowane prace są abstrakcyjnymi portretami wymyślonych postaci. Bezpośrednim bodźcem, który zapoczątkował cykl, było moje własne selfie, którego malarska interpretacja zachęciła mnie do rozwinięcia tego tematu. Inspiracją do powstania obrazów były zdjęcia publikowane w Internecie, które stały się bazą do eksperymentów twórczych. Efektem jest cykl obrazów olejnych – moich wyobrażeń i interpretacji nowoczesnej fotografii autoportretowej.

Aktualne wydarzenia Sztuka
DataWydarzenieMiejsce
2017-03-31
-
2017-07-02
BODY WORLDS & The Cycle of Life PORT ŁÓDŹ (obok sklepu Saturn) Łódź, ul. Pabianicka 245
2017-06-03Dzień Dziecka w Muzeum FabrykiMuzeum Fabryki w Manufakturze Drewnowska 58
Zobacz inne wydarzenia
 
BLOK PROMOWANY
Weź udział w konkursie i poznaj moc jagód acai!Przetestuj nowe kosmetyki Ziaja polecane w pielęgnacji współcześnie wrażliwej skóry.
FB dlaMaturzysty.pl reklama