Zmień miasto
Studia
Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Dzień Imagine Cup na PŁ

2009-10-13

15 października na Wydziale Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej organizowany jest „Dzień Imagine Cup".

Polscy studenci, w tym studenci Politechniki Łódzkiej, od lat zdobywają nagrody w organizowanym przez firmę Microsoft międzynarodowym konkursie Imagine Cup. W tegorocznej edycji studenci z Wydziału FTIMS PŁ zajęli drugie miejsce w światowym finale w Kairze w kategorii interoperacyjność za Projekt Eduko, czyli rozbudowany system e-learningowy, w którym wykorzystali ponad 25 różnych technologii i różnych platform.

Przyszłoroczne finały odbędą się w Polsce - w Warszawie.

Na środowym spotkaniu w Politechnice Łódzkiej głos zabiorą między innymi uczestnicy finałów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami. Będzie również można dowiedzieć się szczegółów o idei konkursu i korzyściach płynących z udziału w nim. Dodam, że w tegorocznych eliminacjach wzięło udział ponad 300 tysięcy studentów z całego świata.

Ponadto, podczas spotkania Bartosz Nyczkowski opowie o tym jak uczestnictwo w konkursie „zaprowadziło" go do praktyk w firmie Microsoft w Redmond (USA).

Program „Dnia Imagine Cup":

audytorium E1 (ul. Stefanowskiego 18/22).

13:00 - uroczyste otwarcie i powitanie gości - prof. Sławomir Wiak dziekan WEEIA,

13:30 - wprowadzenie do Imagine Cup 2010 - Barbara Sokólska

14:00 - Imagine Cup zaprezentowanie prac finalistów - zespół Demoscene Spirit z Poznania

14:45 - studium przypadku, czyli od pasji do pracy w Redmond - Bartosz Nyczkowski uczestnik programu praktyk Microsoft (Redmond)

15:30 - sesja pytań i odpowiedzi

16:00 - zakończenie „Dnia Imagine Cup"

ip

 

Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta