Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Cohen i kobiety

Kiedy2017-09-17 godzina 19:00
Za ile- 50zł / 60zł - Karta Wytwórnia - 60zł / 70zł - normalny
GdzieWytwórnia
Łódź
Cohen i kobiety

COHEN I KOBIETY
To będzie niezwykły, poruszający koncert piosenek Leonarda Cohena – legendarnego mistrza liryki, kompozytora i poety. Jego utwory w tłumaczeniu Macieja Zembatego zinterpretują na nowo czołowe polskie wokalistki, reprezentujące różne style, różne pokolenia.

Na jednej scenie w łódzkim klubie Wytwórnia wystąpią: Matylda Damięcka, Ania Dąbrowska, Martyna Jakubowicz, Gaba Kulka, Iza Lach, Anita Lipnicka, Grażyna Łobaszewska, Maria Peszek, Julia Pietrucha, Renata Przemyk, Natalia Przybysz i Daria Zawiałow. Niezapomniane przeboje "In My Secret Life", "Suzanne" czy "Dance Me To The End Of Love" zyskają nowy, kobiecy wymiar.

Koncepcję artystyczną wydarzenia opracował znany producent muzyczny, kompozytor i muzyk – Leszek Biolik (mi.in. Republika). Jak zapowiadają twórcy projektu: będzie to energetyczne i magiczne spotkanie przyjaciół grających utwory mistrza, który swoją twórczością inspirował kilka pokoleń artystów. Leonard Cohen wydał czternaście albumów studyjnych.

Premierowy koncert COHEN i KOBIETY jest częścią festiwalu Łódź Czterech Kultur, odwołującego się do wielokulturowych korzeni Łodzi – miasta, które przez lata było tyglem kultur i narodowości – wielonarodowym ośrodkiem przemysłowym w samym sercu Polski. Hasłem festiwalu jest w tym roku Alfabet dialogu – rozumiany, jako poszukiwanie wspólnego języka między odmiennymi kulturami, teraźniejszością i przeszłością, nowoczesnością i tradycją, sztuką wysoką i popkulturą, artystami i publicznością. Jest to również dialog między różnymi formami działalności artystycznej.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Najbliższe koncerty Muzyka
DataWydarzenieMiejsce
2018-02-18DżemWytwórnia, Łąkowa 29
2018-02-22Anita Lipnicka & The HatsWytwórnia, Łąkowa 29
2018-02-23Polska Noc Kabaretowa 2018 - ŁódźAtlas Arena, al. Bandurskiego 7
2018-02-24Atmasfera: Cugowscy (Piotr, Krzysztof i Wojciech Cugowski)Ergo Arena, plac Dwóch Miast 1, Gdańsk/Sopot
2018-02-25TOBY z Monachium - Knurów-SzczygłowiceDom Kultury, Górnicza 1, Knurów-Szczygłowice
2018-03-09Sorry Boys - Amor TourWytwórnia, Łąkowa 29
2018-03-10Voo VooWytwórnia, Łąkowa 29
Zobacz inne wydarzenia
FB dlaMaturzysty.pl reklama