Literatura
Spotkanie autorskie z Aloszą Awdiejewem

Spotkanie autorskie z Aloszą Awdiejewem

  • 2017-12-07, , godzina 18:00
  • Wstęp wolny
  • Empik Manufaktura ul. Karskiego 5 , Łódź

Opis

Jestem Polakiem z wyboru - tak o sobie mówi Alosza Awdiejew i jednocześnie dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu. To Rosjanin mieszkający w Polsce od 1967 r. Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest artystą estradowym i jednocześnie świetnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, nagrywa płyty oraz programy telewizyjne i radiowe, jest stałym felietonistą miesięcznika „Charaktery” oraz tłumaczem poezji. Od 40 lat zbiera poza tym dowcipy. Kilkaset z nich można przeczytać na kartkach wydanej niedawno książki jego autorstwa pt. „Opowiem ci kawał. Życie ludzkie od zabawnej strony” (Mando). Kilka żartów opowie zapewne na żywo podczas spotkania.

Mapa

Ostatnio czytane
"Anna May" wygrywa Literacki Debiut Roku
"Anna May" wygrywa Literacki Debiut Roku

"Anna May" Agnieszki Opolskiej wygrywa 4. edycję konkursu Literacki Debiut Roku, organizowanego przez wydawnictwo Novae Res.

8 najlepszych książek refleksyjnych na święta!
8 najlepszych książek refleksyjnych na święta!

Wybraliśmy 8 książek, które u wielu osób wywołały łzy wzruszenia, lub moment zastanowienia się nad własną egzystencją. Życie nie każdego człowieka jest szczęśliwe i łatwe, a czasami jedno wydarzenie może zmienić wszystko.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Polecamy