Byliśmy, gadaliśmy - Literatura

Iwaszkiewicz pewnie odetchnął z ulgą
Iwaszkiewicz pewnie odetchnął z ulgą

O homoseksualizmie mówi się w kontekście „tu i teraz”. A przecież geje i lesbijki są z nami od bardzo, bardzo dawna. To żadna moda, tylko zwykłe życie...

T. Raczek: Marzenie nie znosi słowa ‘później’
T. Raczek: Marzenie nie znosi słowa ‘później’

- Gdy nadarza się okazja, by spełniło się nasze marzenie, trzeba wszystko rzucić w tej konkretnej chwili i pozwolić mu się spełnić – powiedział w trakcie krakowskich pressentacji Tomasz Raczek.

Przed Państwem „Silesius”!
Przed Państwem „Silesius”!

Uroczysta gala, w trakcie której po raz pierwszy w historii wręczono „Silesiusy” - Wrocławskie Nagrody Poetyckie, zakończyła 13. Festiwal Literacki Port Wrocław. Poznaj laureatów!

O Francuzach z drugiej strony - Stephen Clarke
O Francuzach z drugiej strony - Stephen Clarke

Stephen Clarke, brytyjski dziennikarz i pisarz, w wywiadzie dla portalu dlaStudenta.pl, opowiada między innymi o swoich książkach.

R. Maicher: można mieć złe marzenia
R. Maicher: można mieć złe marzenia

Rozmowa z Robertem Maicherem, autorem książki „Truskawkowy milioner”, historii 26-latka, który osiągnął znacznie więcej niż tylko niezależność finansową.

Sorokin – eksperymentator i fantasta
Sorokin – eksperymentator i fantasta

Jaką Rosję będziemy oglądać za dwadzieścia lat? Czy będzie przypominała XVI-wieczne władztwo Iwana Groźnego, jak prorokuje autor „Dnia oprycznika”? A może przeciwnie – ulegnie absolutnej westernizacji?

Brak zdjęcia
PR a dziennikarstwo - konferencja

Na rynku wydawniczym właśnie ukazała się książka „Dziennikarstwo” autorstwa prof. Stephana Russ-Mohla oraz dr. Marka Chylińskiego. Zdaniem krytyków, jest ona świetnym podręcznikiem warsztatowym, zawierającym wartościowe wskazówki dla praktyków dziennikarstwa, zwłaszcza tych dopiero rozpoczynających pracę zawodową.

Tokarczuk marzy o anarchistycznych wspólnotach
Tokarczuk marzy o anarchistycznych wspólnotach

Olga Tokarczuk w czasie spotkania ze studentami zdradziła, że marzy o tym, by świat rozpadł się na małe, anarchistyczne wspólnoty, które byłyby alternatywą dla współczesnego świata.

Brak zdjęcia
Co Tadeusz Różewicz chce przekazać młodym?

21 kwietnia w Instytucie Filologii Polskiej odbyło się spotkanie autorskie z wybitnym poetą, dramaturgiem i prozaikiem – Tadeuszem Różewiczem. Spotkanie to było częścią festiwalu poświęconego poecie pt. „Archipelag Tadeusza Różewicza”, który odbywa się między innymi z okazji 85 urodzin artysty.

Brak zdjęcia
Paszport dla Wrocławianina

10 stycznia po raz trzynasty tygodnik Polityka przyznał nagrody kulturalne- Paszporty Polityki 2005. W kategorii Literatura laureatem został Marek Krajewski, autor cyklu powieści o Eberhardzie Mocku. Udało mi się przeprowadzić krótką rozmowę z nagrodzonym autorem.

Ostatnio dodane
Ewelina Wyspiańska-Trojniarz
Ewelina Wyspiańska-Trojniarz omawia "Rytuał krwi". Powieść fantasy jest już dostępna! [WYWIAD]

To, co jest na pewno unikatowe w mojej książce, to motyw burzenia czwartej ściany - mówi autorka.

Anna Ryś, fot. Barbara Bogacka
Anna Ryś o książce "Dobrze zagrane": Powinna spodobać się każdemu, kto jest młody duchem [Wywiad]

Byłoby mi miło gdyby dzięki mojej książce więcej dziewczyn stwierdziło, że piłka nożna to sport dla nich - komentuje autorka.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.