zmień miasto

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi - AM, ŁódźMuzyka w dobrych rękach!

Inne zespoły

BIG BAND

Big Band aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Łodzi. Wziął udział w polskiej premierze Sacred Concert II Duke’a Ellingtona. W ramach cyklu Jazz w Pałacu koncertował w Muzeum Miasta Łodzi, grając m.in. z Michałem Urbaniakiem i amerykańskim trębaczem Garym Guthmanem. Występował również w cyklicznych koncertach Młodzi w Łodzi w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Wraz z orkiestrami: Filharmonii Świętokrzyskiej, Podlaskiej i Łódzkiej oraz solistkami – Olgą Bończyk i Urszulą Dudziak wziął udział w cyklu koncertów poświęconych pamięci Edwarda Czernego (2005/2006). W roku 2006 zespół witał Branforda Marsalisa na spotkaniu w łódzkiej Akademii podczas jego pobytu koncertowego w Łodzi. Ukoronowaniem 10-letniej działalności formacji Jacka Delonga był koncert z Janem Ptaszynem Wróblewskim (Muzeum Miasta Łodzi, 2007). W roku 2010 zespół występował m.in. w ramach koncertów i warsztatów prowadzonych przez kompozytora muzyki filmowej i laureata Emmy Award – Michaela Pattersona.

CHÓR AKADEMICKI

Składa się ze studentów trzech lat studiów I stopnia, kierunków: teoria muzyki, kompozycja, rytmika, edukacja artystyczna, fortepian, klawesyn, organy, akordeon i gitara. Dotychczas pracował pod kierunkiem m.in. Zygmunta Gzelli, Marka Jaszczaka, Andrzeja Ryłki i Jerzego Rachubińskiego, z którym przygotował wiele dzieł oratoryjnych. Chór występował wielokrotnie w ramach Festiwalu Łódzka Wielkanoc Muzyczna. W roku 2010Od września 2014 roku chór pracuje pod kierunkiem Dawida Bera.

CHÓR KAMERALNY

Działa od października 2004 roku. Od momentu powstania do czerwca 2014 roku pracował pod kierunkiem Anny Domańskiej. Obecnie chór prowadzi Jerzy Rachubiński. Zespół liczy około 25. Chór prowadzi aktywną działalność koncertową, wykonując zarówno utwory a cappella, jak i dzieła wokalno-instrumentalne z towarzyszeniem uczelnianych orkiestr. W ostatnich sezonach w jego repertuarze znalazły się m.in.: Msza D-dur Otto Nicolaia, Stabat Mater Giovanniego Battisty Pergolesiego, Magnificat Christophera Schönherra, a także Gloria Antonio Vivaldiego. Chór każdego roku przygotowuje programy oratoryjno-kantatowe.

W 2011 roku wystąpił z hiszpańskim wirtuozem gitary i kompozytorem Paco Peñą podczas XV Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej w Łodzi (wykonanie Missa Flamenca). W 2012 roku chór koncertował w Kościele ewangelicko-augsburskim św. Mateusza, śpiewając Wielką Mszę c-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta.

PRACOWNIA FIZYCZNA

Jest grupą założoną przez Jacka Owczarka w lutym 2009 roku w Łodzi. Bazując na improwizacji i technikach tańca współczesnego, członkowie Pracowni sięgają po różnorodne formy ruchu i środki wyrazu, starając się jak najpełniej eksplorować możliwości własnego ciała. Głównym polem działania grupy jest proces twórczy. W przestrzeni wymiany i realizacji tak indywidualnych, jak i wspólnych pomysłów, powstają spektakle i inne zdarzenia sceniczne. Tancerze Pracowni są również pedagogami tańca, którzy stale współpracują z teatrami i instytucjami kultury w całym kraju.

 

FB dlaMaturzysty.pl reklama